Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


22 квітня в Києві у 81-річному віці померла учасниця українського правозахисного руху Світлана Кириченко.

22 квітня, 2016 р.

    Вона брала активну участь у розповсюдженні самвидаву. У 1965 році Світлана Кириченко публічно протестувала в київському кінотеатрі «Україна» проти арештів української інтелігенції. Згодом брала участь у колективному перекладі на російську мову праці Івана Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація» (1966-1971).
    
    У 1980 році київський суд засудив Світлану Кириченко до трьох місяців виправних робіт за відмову свідчити на процесі проти поета Василя Стуса. Філолог за фахом, вона була змушена звільнитися з роботи в Інститутах літератури і філософії, пережила неодноразові обшуки й допити в КДБ.
    
    Світлана Кириченко
    Світлана Кириченко
    У 1983 році Світлана Кириченко голодувала протягом двох тижнів проти переслідування своєї родини і так домоглася побачення після трьох років перерви зі своїм чоловіком, дисидентом Юрієм Бадзьом.
    
    Світлана Кириченко передала на Захід «Відкритий лист» з біографією свого чоловіка, викладом його трактату «Право жити». Ці матеріали неодноразово звучали в ефірі Радіо Свобода, яке вело мовлення на Україну попри глушіння.
    
    У 1989 році, після повернення чоловіка зі заслання, брала активну участь у процесах національного відродження, зокрема в роботі Демократичної партії України.
    
    Світлана Кириченко – автор книги спогадів про репресії 1970-х років «Люди не зі страху» і спогадів про Василя Стуса «Птах піднебесний».
    
    2009 року отримала Орден княгині Ольги III ступеня.
    
    В останні роки свого життя Світлана Кириченко важко хворіла.
    
    Представники родини повідомили Радіо Свобода, що Світлану Кириченко ховатимуть опівдні в суботу, 23 квітня, на Байковому цвинтарі в Києві.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій