УМКА оголошує конкурс міні-грантів для втілення проекту у сфері змін клімату, енергозбереження та сталого розвитку
9 липня, 2016 р.
УМКА оголошує конкурс міні-грантів в рамках проекту «Молодь та громадські організації: назустріч сталому розвитку»
Конкурс спрямований на пошук та підтримку практичних ідей та ініціатив, які в малих масштабах вирішують питання зміни клімату та мають довготривалий вплив та користь для місцевої громади.
До участі у конкурсі запрошуються ініціативні групи та зареєстровані громадські організації із Львівської, Закарпатської, Тернопільської та Чернівецької областей.
Метою конкурсу є мобілізація активної молоді для вирішення локальних екологічних проблем. Шляхом підвищення обізнаності про проблеми зміни клімату та про рішення у сфері енергоефективності та енергозбереження, неформального навчання молоді та менторської підтримки лідерів, їх залученості у постановці проблеми будуть кристалізуватись ідеї практичних проектів, які покривають наступні теми:
адаптація до наслідків змін клімату та поглинання парникових газів;
енергоефективність та енергозбереження;
освіту в інтересах сталого розвитку, збереження клімату та популяризації енергоефективності, відновлювальних джерел енергії і захисту навколишнього середовища та природних ресурсів.
Взяти участь у конкурсі може будь-яка ініціативна група чи зареєстрована громадська організація, яка реалізовує або має ідею практичного проекту, що відповідає таким критеріям:
Проект безпосередньо зменшує потребу у викопному паливі і знижує викиди парникових газів або сприяє адаптації до змін клімату, поглинанню парникових газів;
Сприяє підвищенню екологічної свідомості та обізнаності у місцевого населення з питань зміни клімату, енергозбереження чи сталого розвитку;
Здійснюється силами жителями міста/села для користі інших жителів.
Пріоритетними вважатимуться проекти, які:
вирішують актуальні екологічні проблеми;
мають конкртетний досяжний результат;
застосовують інноваційні методи та підходи;
сприяють підвищенню громадської активності та відповідальності у вирішенні проблеми зміни клімату та захисті навколишнього середовища;
ідея проекту передбачає залучення громади;
бюджет міні-гранту повністю або частково покриває витрати на реалізацію проекту.
Проекти можуть стартувати з 1 вересня 2016 року (або вже перебувають на конкретній стадії реалізації) та мають бути закінчені не пізніше 25 грудня 2016 р.
Міні-гранти надаватимуться в розмірі еквівалентному сумі 500-1000 євро.
Команди-переможці також матимуть можливість пройти 2 навчальні тренінги у вересні, щоб навчитись управлінню проектом, та одна з команд візьме участь у навчальному візиті в Німеччину, де матиме змогу відвідати партнерські НГО та ознайомитись з їхніми проектами. В грудні всі команди будуть запрошені на спільний форум до Києва, де учасники зможуть поділитись своїм досвідом втілення проекту з колегами з Білорусії, Росії та Німеччини, де паралельно здійснюється проект “Молодь та громадські організації: назустріч сталому розвитку”.
Щоб взяти участь у конкурсі, просимо написати аплікацію та скласти бюджет проекту, заповнивши ФОРМУ (http://goo.gl/forms/GEetpN78rAA9jjaI3) не пізніше 15 серпня 2016 року.
Результати відбору будуть оприлюднені не пізніше 24 серпня.
Якщо виникають питання щодо умов участі чи заявки, просимо не зволікати і писати нашій координаторці – Бурбило Ірині на електронну скриньку ira.piho@gmail.com
___________________________________________________________________________
Цей конкурс реалізовується в рамках проекту “Молодь та громадські організації: назустріч сталому розвитку”, в партнерстві з громадськими організаціями та рухами – Екоцентр, ДВ НЕЦУ, Екоклуб Рівне, Українська Молодіжна Кліматична Асоціація, за сприяння громадської організації DRA e.V., яка займається підтримкою громадянського суспільства в Східній Європі та Німеччині, та за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.
Географія проекту в Україні:
Миколаївська, Одеська, Дніпропетровська та Івано-Франківська області (координують Екоцентр та ДВ НЕЦУ http://ecocenter.org.ua/),
Рівненська, Житомирська, Хмельницька, Вінницька, Волинська області (координує Екоклуб Рівне http://ecoclubrivne.org/),
Львівська, Тернопільська, Чернівецька та Закарпатська (координує УМКА).
|