Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Висновки Європейської Ради щодо України (15 грудня)

17 грудня, 2016 р.

    Європейська Рада вкотре підтверджує свою відданість міжнародному праву і територіальній цілісності України, а також укладанню Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, включаючи глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі. Мета угод про асоціацію – підтримати країни-партнери на їхньому шляху до стабільних та заможних демократій; також вони мають на меті відобразити ту стратегічну та геополітичну важливість, яку Європейський Союз надає регіональному контексту. Таким чином завершення ратифікаційного процесу залишається надважливою метою ЄС.
    Ретельно вивчивши підсумки нідерландського референдуму, який відбувся 6 квітня 2016 року, щодо законопроекту про схвалення Угоди про асоціацію та побоювання, висловлені перед референдумом і озвучені Прем’єр-міністром Нідерландів, Європейський Союз бере до відома рішення голів держав та урядів 28 країн-членів Європейського Союзу, які зустрічаються у рамках Європейської Ради (Додаток), що розвіює ці побоювання у повній узгодженості з Угодою про асоціацію та договорами ЄС.
    Європейська Рада засвідчує, що рішення, зазначене у Додатку, має обов’язкову юридичну силу для 28 країн-членів Європейського Союзу; це рішення може бути скасовано або до нього можуть вноситися зміни лише за спільної згоди голів держав або урядів країн-членів. Воно набуде чинності після того, як Королівство Нідерландів ратифікує Угоду, а Союз завершить процес укладання. Якщо цього не відбудеться, це рішення перестає існувати.
    Європейська Рада вітає результати саміту між ЄС і Україною, який відбувся 24 листопада. Вона підкреслює безперервну рішучість ЄС поглиблювати та зміцнювати відносини з Україною у світлі чинних проблем. Європейська Рада визнає досягнення України у впровадженні реформ, аби відповідати європейським стандартам, та факт того, що країна виконала умови для створення безвізового режиму з Союзом. Зважаючи на те, що вже схвалено повноцінний механізм призупинення безвізового режиму, законодавчим органам ЄС, відповідальними за спільне ухвалення рішень, запропоновано завершити процедуру, що має призвести до скасування візових вимог для України та Грузії.
    ДОДАТОК
    Рішення голів держав та урядів 28 країн-членів Європейського Союзу, які проводять зустріч у рамках Європейської Ради, щодо Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Європейською спільнотою з атомної енергії та їх країнами-членами, з однієї сторони, та Україною, з іншої
    Голови держав та урядів 28 країн-членів Європейського Союзу, уряди яких є підписантами Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Європейською спільнотою з атомної енергії, з однієї сторони, та Україною, з іншої,
    Беручи до уваги результати нідерландського референдуму, який відбувся 6 квітня 2016 року, щодо законопроекту про схвалення Угоди про асоціацію та побоювання, висловлені перед референдумом і озвучені Прем’єр-міністром Королівства Нідерланди,
    Бажаючи розвіяти ці побоювання у повній узгодженості з Угодою про асоціацію між Євросоюзом та Україною і договорами ЄС, а також у відповідності до мети Союзу поглиблювати відносини з Україною,
    Враховуючи висновки Європейської Ради від 15 грудня,
    Як своє спільне розуміння вирішили ухвалити такі висновки, що набудуть чинності щойно Королівство Нідерландів ратифікує Угоду про асоціацію, а Європейський Союз завершить процес її укладання.
    А
    Маючи на меті розвиток тісних і довготривалих відносин між сторонами Угоди, що ґрунтуються на спільних цінностях, Угода не закріплює за Україною статус країни-кандидата на вступ до Союзу, а також не вводить у дію зобов’язання закріпити такий статус у майбутньому.
    В
    Угода підтверджує співпрацю з Україною у сферах безпеки, зокрема, що стосується запобіганню конфліктам, управління у кризових ситуаціях та нерозповсюдження зброї масового знищення. У ній не міститься зобов’язання Союзу або його країн-членів надавати Україні гарантії колективної безпеки або іншої військової допомоги чи підтримки.
    С
    Ставлячи собі за мету зміцнення мобільності громадян, Угода водночас не надає українським громадянам або громадянам Євросоюзу права на вільне проживання та роботу на території відповідно країн-членів або України. Угода не впливає на право країн-членів визначати обсяги допуску громадян України до своїх територій задля пошуку роботи – чи то з метою працевлаштування, чи для самозайнятості.
    D
    Угода вкотре підкреслює відданість Союзу ідеї підтримки процесу реформ в Україні. Угода не вимагає додаткової фінансової підтримки для України з боку країн-членів; водночас вона не змінює ексклюзивне право кожної країни-члена на визначення характеру та обсягів їхньої двосторонньої фінансової підтримки.
    Е
    Боротьба проти корупції посідає центральне місце у зміцненні відносин між сторонами Угоди. Відповідно до Угоди, сторони співпрацюватимуть заради боротьби та відвернення корупції у приватному і державному секторах. Співпраця між сторонами, яка стосується верховенства права, спрямована, зокрема, на зміцнення судової системи, поліпшення її ефективності, захист її незалежності та неупередженості, а також на боротьбу проти корупції.
    F
    Шана демократичних принципів, прав людини і засадничих свобод, а також дотримання верховенства права, як зазначено у пункті Е, – вкрай важливі елементи Угоди. Сторони повинні виконувати свої зобов’язання у рамках Угоди, впровадження та застосування якої буде відслідковуватися. Згідно зі Статтею 478 Угоди, кожна зі сторін може вдатися до належних заходів у разі невиконання зобов’язань. Під час вибору таких заходів пріоритет надаватиметься тим, що завдаватимуть найменшої шкоди функціонуванню Угоди. У крайньому разі ці заходи можуть стосуватися призупинення будь-яких прав чи обов’язків у рамках положень Угоди.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю