Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Заява ЄС щодо Всесвітнього дня культурного розмаїття

21 травня, 2018 р.

    Спільна заява Високої представниці ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні та Єврокомісара Тібора Наврачича щодо Всесвітнього дня культурного розмаїття (21травня 2018 року)
    21 травня ми святкуємо культурне розмаїття у Європейському Союзі та поза його межами. Це – основа миру та процвітання. Культурне розмаїття допомагає нам запобігати проявам нетолерантності, ксенофобії та насильницької радикалізації. А також допомагає сприяти економічному зростанню, посилювати дипломатичні відносини та взаєморозуміння.
    Європа завжди була мозаїкою різних культур. Розмаїття є визначальною рисою нашого континенту. Воно лежить в основі європейської ідентичності. Засновуючи наш Союз, ми здійснили свідомий вибір на користь розмаїття. Ми дали старт проекту інтеграції, відкритості та обмінів.
    Саме тому своїми політиками та програмами ми сприяємо та підтримуємо культурне розмаїття. Серед цих програм варто згадати такі: «Креативна Європа» та «Erasmus+». Вони поширюються як на країни ЄС, так і на інші країни.
    2018 – це Рік культурної спадщини у Європі. Ми прагнемо заохочувати кожного відкривати та вивчати багатство та розмаїття європейської культурної спадщини. Вона є ключовим елементом наших ідентичностей.
    Спільно з нашими партнерами по всьому Союзу та світу ми сприяємо розвитку культурних зв’язків та розмаїттю. Це відбувається за допомогою заохочення соціально-економічного розвитку та мирних відносин між різними спільнотами.
    Мета нашої культурної дипломатії – нарощення стійкості; це відповідає як європейським інтересам, так і інтересам наших партнерів. Через це одним з наших ключових пріоритетів є захист культурної спадщини та розмаїття, боротьба проти незаконної торгівлі предметами культурного значення та залучення в міжкультурний діалог. ЄС вже мав ініціативи, спрямовані на відновлення стародавніх манускриптів Тімбукту (Малі), надання підтримки проекту в Мосулі (Ірак); також ми започаткували ініціативу Шлях культурного спадку між ЄС і Західними Балканами. ЮНЕСКО є ключовим партнером у цій роботі – зокрема, за допомогою Конвенції про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження від 2005 року, частиною якої є Євросоюз.
    Сьогодні ми вкотре засвідчуємо: ЄС залишається відданим ідеї захисту культурного розмаїття. Це є ключовим елементом, здатним допомогти у розбудові спільнот, а також згуртованої, стійкої Європи заради майбутнього.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю