Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ЄС сприяє збільшенню інвестицій у розвиток сталої енергетики в Україні та регіоні ЄЕК ООН

16 листопада, 2018 р.

    Європейський Союз та Європейська економічна комісія ООН (ЄЕК ООН) підтримують створення сприятливого економічного середовища для збільшення приватних інвестицій у енергоефективність та відновлювані джерела енергії для подолання енергетичної бідності у країнах ЄЕК ОНН, до яких входить Україна. Про це говорили на семінарі з питань сталої енергетики, проведеному ЄС через механізм технічної допомоги (EU TAF) для сталої енергетики спільно з ЄЕК ООН в межах 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку 13 листопада 2018 року в Києві.
    Зокрема, зовнішній інвестиційний план ЄС, схвалений у вересні 2017 року, передбачає інноваційні фінансові інструменти з акцентом на кредити та гарантії, що знижують інвестиційний ризик для приватного сектора. Для цього регіону розробили два спеціальні гарантійні інструменти для підтримки інвестицій у сталу енергетику:
    Інструмент «Eнергоефективність та сталі міста у сусідніх країнах» у розмірі 750 мільйонів євро полягає у наданні Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) часткових кредитних гарантій та консультацій для реалізації «зелених» проектів промислових компаній, підвищення енергоефективності будівель, реконструкції мереж водопостачання, систем очистки стічних вод у містах і громадах тощо.
    Ще 2 мільярди євро спрямовані на інструмент «Посилення інвестицій у відновлювану енергію», через який ЄБРР та Асоціація європейських інститутів фінансового розвитку (EDFI) допомагають домогосподарствам та приватним компаніям залучити інвестиції на реалізацію проектів з відновлюваної енергетики, що скорочують викиди СО2.
    За оцінкою міжнародних експертів, інвестиції в енергоефективність та відновлювану енергетику відстають в регіоні ЄЕК ООН, а частка відновлюваних джерел енергії в національних структурах енергоспоживання залишається дуже низькою, тоді як енергоємність досить висока, що зумовлює енергетичну бідність та вимагає негайних дій.
    


Ваша оцінка перспективи вступу України до ЄС:
5 років
10 років
20 років
Ніколи