Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Спільна заява П'єра Антоніо Панцері, Голови Підкомітету Європарламенту з прав людини, та Гейді Гаутали, Віце-президентки Європарламенту

11 грудня, 2018 р.

    «Людмила Алєксєєва була дороговказом людства і символом опору. Її боротьба за права людини протягом усього життя робить нас смиренними. У Росії правозахисників й досі переслідують і позбавляють права на свободу вираження поглядів. Непохитний оптимізм Алєксєєвої одного дня побачити демократію та верховенство права в її країні має заохочувати нас не відмовлятися від боротьби за свободу в Росії», – підкреслив Панцері.
    Своєю чергою, Гаутала сказала таке: «Європарламент поважав у лауреаті премії Сахарова пані Алєксєєвій безцінного союзника у захисті людської гідності. Я глибоко вдячна за це. Парламент береже спадщину про Людмилу Алєксєєву, оскільки цієї середи він надаватиме премію Сахарова 2018 року українському режисерові Олегу Сенцову, якого російський суд засудив до 20 років позбавлення волі».
    У 1976 році Людмила Алєксєєва разом з Андрєєм Сахаровим та іншими учасниками заснувала Московську Гельсінську групу, а пізніше, у 1988 році, – правозахисну групу «Меморіал». У 2009 році Європейський Парламент нагородив її разом з Олегом Орловим та Сєрґєєм Ковальовим премією «За свободу думки» імені Сахарова в інтересах Меморіалу та всіх інших правозахисників Росії.


Ваша оцінка перспективи вступу України до ЄС:
5 років
10 років
20 років
Ніколи