Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Співпраця Уповноваженого з прав людини та МВС

30 грудня, 2003 р.

    29 грудня відбулася зустріч Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової з виконуючим обов’язки Міністра внутрішніх справ Сергієм Гусаровим.
    Було розглянуто низку питань, зокрема щодо виконання Угоди між Уповноваженим і Міністерством внутрішніх справ про співпрацю у захисті конституційних прав людини.
    Ніна Карпачова відзначила певні позитивні зрушення в умовах тримання затриманих у Харкові, Сімферополі, Дніпропетровську та деяких інших областях України.
    Український Омбудсман схвалила намір керівництва МВС відмовитися від хибної практики радянських часів “доводити план до двору,” змагаючись за “відсотки” у розкритті злочинів. Відомо, що “процентоманія” є однією з причин застосування міліцією незаконних методів слідства, а також тортур.
    Водночас увага була акцентована на проблемах, які вимагають негайного вирішення. Зокрема, український Омбудсман переконана у необхідності посилення взаємозв’язку структур Секретаріату Уповноваженого і МВС, створення спільних груп “швидкого реагування” на факти застосування насильства під час ведення слідства та тортур до затриманих.
    Уповноважений з прав людини висловила готовність продовжити, разом з працівниками свого Секретаріату участь у навчанні особового складу МВС з питань дотримання міжнародних норм та вітчизняного законодавства у галузі прав людини. Вона позитивно оцінила взаємний обмін інформацією МВС і Омбудсмана щодо боротьби з таким транснаціональним злочином, як торгівля людьми.
    Виконуючий обов’язки Міністра внутрішніх справ поінформував Уповноваженого з прав людини про кроки нового керівництва Міністерства, зокрема, про зміцнення кадрового складу, його оптимізацію, про збільшення кількості та посилення ролі дільничних інспекторів міліції. Зокрема, в системі МВС вже ліквідовано 10 генеральських та 1000 полковницьких посад. З іншого боку, було посилено патрульно-постову та інші служби, які безпосередньо працюють з громадянами.
    В 2004 році значно покращиться оснащення міліції сучасними технічними засобами.
    Зі свого боку, Сергій Гусаров підтримав позицію Ніни Карпачової щодо декриміналізації та гуманізації ряду статей Кримінального кодексу в сфері незаконного обігу наркотиків.
    Ніна Карпачова вручила Сергію Гусарову подання Уповноваженого, в якому вона наголошує на тому, що працівники міліції мають завжди проявляти гуманізм і повагу до конституційних прав на свободу, особисту недоторканність кожної людини. Йдеться про необхідність застосування керівництвом МВС заходів, які б забезпечили направлення слідчими органами міліції клопотань до суду про арешт підозрюваної особи лише за наявності аргументованих підстав, передбачених статтею 148 Кримінально-процесуального кодексу України. Тобто порушувати питання про арешт людини можливо лише у виключних випадках, - вважає Український Омбудсман.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій