Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Заява Високої представниці Федеріки Моґеріні від імені ЄС щодо Автономної Республіки Крим і міста Севастополя

17 березня, 2019 р.

    Через п’ять років після незаконної анексії Автономної Республіки Крим і міста Севастополя Російською Федерацією Європейський Союз залишається непохитним у своїй незмінній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України.
    ЄС вкотре наголошує, що не визнає та продовжує засуджувати порушення міжнародного права. Це залишається прямим викликом міжнародній безпеці, що має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку, який захищає територіальну цілісність, єдність та суверенітет усіх держав.
    Європейський Союз залишається відданим повному дотриманню своєї політики невизнання, зокрема через політику обмежувальних заходів. ЄС знову закликає країни-члени ООН розглянути застосування подібних дій з невизнання [незаконної анексії] у відповідності до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262.
    Порушення міжнародного права Росією призвело до небезпечного зростання напруги у Керченській протоці та Азовському морі. Безпідставне застосування сили Росією проти України, яке сталося 25 листопада 2018 року, є нагадуванням про негативний вплив незаконної анексії Кримського півострова на регіональну стабільність.
    Євросоюз вкотре закликає Росію беззастережно та без подальших зволікань звільнити незаконно захоплених українських членів екіпажу, кораблі та обладнання. До їхнього звільнення Росія повинна шанувати їхнє право на судове представництво та доступ консульських представників, а також надати пораненим членам команди належну медичну допомогу.
    Європейський Союз засуджує будівництво Керченського мосту без згоди України. Це є подальшим порушенням суверенітету й територіальної цілісності України. ЄС очікує, що Росія забезпечить безперешкодний та вільний прохід усіх кораблів через Керченську протоку до та з Азовського моря у відповідності до міжнародного права. Незаконні обмеження такого проходу мають негативні економічні наслідки для українських портів в Азовському морі та для всього регіону.
    ЄС не визнає та не визнаватиме проведення виборів Російською Федерацією на Кримському півострові. Посилення мілітаризації півострова продовжує чинити негативний вплив на безпекову ситуацію у регіоні Чорного моря. Порушуючи міжнародне право, жителям Криму нав’язують російське громадянство та призов у збройні сили Російської Федерації.
    Від часу незаконної анексії Російською Федерацією на Кримському півострові значно погіршилася ситуація з правами людини. Жителі півострова зіштовхуються із систематичними обмеженнями засадничих свобод, зокрема свободи вираження, релігії чи віри та об’єднань, а також права на мирні зібрання. У відповідності до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 73/263 від 22 грудня 2018 року, вкрай важливо, аби регіональні та міжнародні механізми з моніторингу за правами людини, а також неурядові правозахисні організації мали безперешкодний доступ до Криму і Севастополя.
    Права кримських татар також серйозно порушують. Це відбувається через закриття їхніх медіа, заборони діяльності Меджлісу, органу самоуправління кримських татар, та переслідування їхніх лідерів і членів спільноти. Євросоюз очікує, що Росія повністю відмовиться від цих рішень та припинить здійснювати тиск на кримськотатарську спільноту. Слід забезпечити кримським татарам, українцям та усім етнічним і релігійним спільнотам півострова можливість підтримувати та розвивати їхні культури, традиції культурного спадку, освіту та ідентичність. Також Росія має вдатися до заходів з метою поліпшення екологічної ситуації, яка значно погіршилася після незаконної анексії.
    ЄС вкотре наголошує на своєму заклику негайно звільнити Олега Сенцова, Едема Бекірова, Олександра Кольченка, Миколу Семену, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку та усіх, кого було затримано на кримському півострові та засуджено з порушенням міжнародного права. Журналісти, правозахисники та адвокати сторони захисту повинні мати змогу працювати незалежно та без незаконного втручання та залякування.
    ЄС закликає до повного дотримання міжнародних стандартів у сфері прав людини на півострові. Слід всеохопно розслідувати усі нерозкриті випадки порушень та утиску прав людини, зокрема насильницькі зникнення, тортури та вбивства, політично вмотивовані переслідування, випадки дискримінації та агресії. Залишається вкрай важливим повний, вільний та безперешкодний доступ міжнародних захисників прав людини до всієї території України, включаючи Крим і Севастополь. ЄС нагадує про Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН 73/263 від 22 грудня 2018 року і закликає до її повного виконання, включаючи зобов’язання Російської Федерації у рамках відповідного міжнародного гуманітарного права.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю