Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Діалог з прав людини між Україною та ЄС

22 березня, 2019 р.

    21 березня 2019 року у Києві Європейський Союз та Україна провели щорічний Діалог з прав людини, вп’яте з часу підписання Угоди про асоціацію між ЄС та Україною в 2014 році.
    Європейський Союз та Україна заявили про взаємну повагу до основоположних цінностей зазначених в Угоді про асоціацію, зокрема про повну повагу до демократичних принципів, верховенства права, ефективного управління, прав людини та засадничих свобод.
    Зустріч пройшла у відкритій та конструктивній атмосфері, що сприяла детальному обміну думок щодо сьогоднішньої ситуації з правами людини та щодо прогресу, здійсненого з часу останнього діалогу в травні 2018 року в Брюсселі.
    ЄС та Україна висловили серйозну стурбованість подальшим погіршенням ситуації з правами людини на Кримському півострові після незаконної анексії півострову Російською Федерацією, зокрема ситуацією з кримськими татарами. Обидві сторони засуджують порушення та зловживання в сфері прав людини на тих територіях Донецької та Луганської областей, над якими влада України не має повного контролю. Сторони також закликають до негайного звільнення незаконно затриманих громадян України в Росії та на Кримському півострові, серед яких Павло Гриб, Олег Сенцов, Едем Бекіров, Олександр Кольченко, Микола Семена, Володимир Балух, Емір-Усейн Куку, 24 українські військовослужбовці захоплені Росією 25 листопада та інші. Сторони наголошують на важливості надання доступу до спеціальних медичних послуг для українських затриманих, які потребують допомоги.
    ЄС та Україна обговорили шляхи забезпечення дотримання прав людини та пом’якшення гуманітарних наслідків незаконної анексії Кримського півострову та конфлікту на сході України. Сторони також обговорили шляхи захисту прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а саме забезпечення реалізації їх виборчих прав, повного доступу до медичного обслуговування, соціальних об'єктів та інших державних послуг, а також відокремлення пенсійних виплат від статусу ВПО. Схвально була оцінена діяльність Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і ВПО та ухвалення Плану дій щодо Стратегії інтеграції ВПО. Вітаючи прогрес у законодавчій сфері гуманітарного розмінування, сторони погодилися щодо необхідності внести зміни, які б дозволили міжнародним партнерам робити прямі внески у Фонд гуманітарного розмінування.
    Обидві сторони наголосили на ключовій ролі, яку відіграє громадянське суспільство, а також вільні та незалежних медіа у демократизації України. З огляду на нещодавні напади на представників громадянського суспільства і засобів масової інформації, сторони обговорили способи підвищення безпеки громадських активістів, журналістів, інформаційних агентств і мирних мітингів, та висловили згоду щодо необхідності оперативного розслідування всіх справ з метою притягнення винних осіб до відповідальності.
    Обидві сторони також визнали важливу роль Суспільного телебачення та необхідність забезпечення достатніх ресурсів і стабільності її управління для належного функціонування.
    ЄС та Україна погодилися з важливістю вільних і чесних виборів як одного з наріжних каменів, що лежать в основі Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. У зв'язку з майбутніми парламентськими виборами сторони обговорили необхідність зміни виборчого законодавства відповідно до рекомендацій ОБСЄ та БДІПЛ. ЄС заявив про свою незмінну підтримку збільшення спроможності України в сфері інформаційної безпеки та протидії дезінформації перед виборами.
    На порядку денному Діалогу була і антидискримінаційна політика, включаючи права ЛГБТІ-спільноти та представників етнічних, лінгвістичних, релігійних та національних меншин. Стосовно імплементації закону «Про освіту», ЄС та Україна домовились про потребу повного врахування думки Венеціанської комісії. Була також підкреслена доцільність отримання висновку Венеціанської комісії щодо проекту закону про використання державної мови, а також необхідність внесення законодавчих змін у питаннях, що стосуються прав меншин, на основі всеосяжного консультативного процесу з участю всіх зацікавлених сторін.
    Учасники обговорили питання попередження жорстокого поводження і тортур, а також поточні реформи у правоохоронній сфері для вирішення цих питань з метою зміцнення поваги до прав людини в Україні. ЄС та Україна погодилися щодо необхідності подальшого прогресу в розслідуванні злочинів, скоєних під час протестів на Майдані і насильницьких подій в Одесі 2 травня 2014 року, підкресливши необхідність усунення недоліків, виявлених Міжнародною консультативною групою Ради Європи, та притягнення до відповідальності відповідальних підбурювачів і виконавців. Була також досягнута домовленість про необхідність продовження реформи правоохоронних органів, передбаченої Українським Планом Дій в Галузі Прав Людини.
    ЄС та Україна обговорили подальші кроки по зміцненню гендерної рівності та боротьби з гендерним насильством. ЄС закликав Україну оперативно ратифікувати Стамбульську конвенцію. Сторони також обговорили шляхи поліпшення дотримання прав дитини.
    ЄС та Україна ефективно співпрацюють на міжнародній арені в сфері прав людини. Європейський Союз нагадав про зобов’язання України ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду. Це зобов'язання Україна взяла на себе відповідно до Угоди про асоціацію та перехідних положення Конституції, термін яких спливає влітку 2019 року.
    Делегацію ЄС очолив Голова підрозділу з питань двосторонніх відносин з країнами Східного партнерства Європейської служби зовнішньої діяльності Річард Тіббелс. Делегацію України очолив заступник Міністра юстиції України Сергій Петухов. Відповідно до звичайної практики, ЄС провів консультації з представниками громадянського суспільства України та міжнародних організацій до початку цього діалогу.
    Час проведення діалогу планували так, щоб він співпав із засіданням підкомітету з питань справедливості, свободи та безпеки 22 березня.
    Наступну зустріч Діалогу з питань прав людини між Україною та ЄС заплановано на весну 2020 року в Брюсселі.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати