Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Східне партнерство: висновки Голови Ради міністрів закордонних справ ЄС з нагоди 10-ї річниці ініціативи

14 травня, 2019 р.

    1. 10 років тому, в травні 2009 року, глави держав і урядів і представники Республіки Азербайджан, Республіки Білорусь, Республіки Вірменія, Грузії, Республіки Молдова та України, представники Європейського Союзу, Голови Держав або урядів і представники держав-членів Європейського Союзу зустрілися разом у Празі. Вони зустрілися для зміцнення дружніх відносин і партнерства, а також для запуску стратегічного і амбітного партнерства, як особливого виміру Європейської політики сусідства, що стало доповненням до двостороннього співробітництва. Зусилля і прагнення побудувати успішний, стійкий, стабільний і демократичний регіон базуються на основних цінностях, інтересах і зобов'язаннях. Це сталося шляхом наближення країн-партнерів Східної Європи до Європейського Союзу і розвиток міцних зв'язків між самими країнами-партнерами на благо всіх.
        2. 13 травня 2019 відбулася зустріч з нагоди 10-річного ювілею ініціативи. На зустрічі були присутні міністри закордонних справ і представники держав-членів ЄС, Високий представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки та міністри закордонних справ шести східних партнерів Євросоюзу. Вони зібралися разом, щоб відзначити важливість ініціативи, відсвяткувати успіхи і досягнення, а також подумати про майбутнє стратегічного і амбітного партнерства.
        3. Східне партнерство - це унікальна політика, яка спирається на основні цінності та спільні зобов'язання щодо принципів і норм міжнародного права, прав людини, включаючи права меншин, демократії, верховенства права, підзвітності та належного управління, зокрема боротьби з корупцією, сталого розвитку та ринкової економіки. Ініціатива керується принципами спільного володіння, спільної відповідальності, інклюзивності, диференціації та дотримання умов, заснованої на спільних цінностях. Річниця є чудовою нагодою продемонструвати нашу непохитну підтримку цінностей і принципів, які є наріжним каменем Східного партнерства; знову підтвердити загальні зобов'язання, закладені в деклараціях саміту Східного партнерства; підкреслити наше тверде намір їх подальшої реалізації.
        4. Всі ці роки, Східне партнерство доводило свою ефективну, динамічну, стійку, але адаптивну структуру. Ініціатива сприяла розвитку і адаптації до нових викликів, зокрема тих, які підривали стабільність і стійкість до ризиків. Найголовніше, ця ініціатива сприяла зміцненню вигідного партнерства для зацікавлених сторін. Східне Партнерство удосконалювалося для досягнення основних глобальних стратегічних цілей, визначених Порядком дня ООН зі сталого розвитку до 2030 року та Паризької угодою про зміну клімату. Реформа Європейської політики сусідства та Глобальна стратегія ЄС також вплинули на удосконалення Східного партнерства.
        5. від 2009 року Східне партнерство сформувало платформу для подальшого зміцнення взаємодії як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівнях. Зокрема, це відбувалося через широкий спектр угод і інших інструментів, таких як Пріоритети Партнерства, що дозволило досягти значних успіхів. Відбувалося постійне розширення співпраці сторін в рамках Східного партнерства. Мета цієї співпраці - забезпечити конкретні переваги для громадян, прискорити політичну асоціацію, економічну інтеграцію і посилити партнерство між ЄС та зацікавленими партнерами. 20 практичних досягнень до 2020 року зосереджені на практичному співробітництві, що сприятиме економічному розвитку і ринковим можливостям, зміцненню демократичних інститутів, розвитку належного врядування та верховенства права. Це також зміцнить взаємозв'язку, мобільність, контакти між людьми і охорони навколишнього середовища, зокрема пом'якшення змін клімату та енергоефективність. Партнерство в рамках ініціативи допомогло країнам-членам ЄС і їх східним партнерам краще зрозуміти загальні потреби, амбіції і очікування.
        6. Це партнерство вигідно для всіх сторін. За 10 років свого існування Партнерство довело громадянам свою успішність. Це позитивний досвід, заохочує нас продовжувати працювати в дусі тісного співробітництва, а також для того, щоб наші суспільства могли повною мірою скористатися всіма перевагами - від збільшення добробуту до демократії, стабільності і безпеки, що випливають з такого партнерства.
        7. У майбутньому нас чекають нові випробування. Проведення реформ і дотримання узгоджених зобов'язань повинні залишатися у фокусі в прийдешні роки. Мета - зберегти і підтримати позитивний вплив і тривалий успіх партнерства згідно з його цінностями і принципами. У цьому контексті важливу роль відіграє громадянське суспільство: аналітичні центри, правозахисники, вразливі групи тощо


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати