Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Бачення Європи на події в Україні

13 червня, 2019 р.

    Тези Дональда Туска після зустрічі з Володимиром Зеленським
    ***
    Радий вітати Вас, Пане Президенте та дорогий друже, у Брюсселі. Те, що Ви здійснили свій перший офіційний візит до столиці ЄС та штаб-квартири НАТО, є потужним та важливим сигналом.
    Одразу після виборів в Україні я мав нагоду привітати Вас із перемогою. Як я зазначив тоді та повторив сьогодні, вільні та чесні вибори є найкращим підтвердженням того, чого Україна вже досягла. Ці досягнення вражають навіть більше, зважаючи на складні безпекові, політичні та економічні обставини. Зокрема, йдеться про загрози територіальній цілісності України, що продовжують існувати.
    Під час нашої зустрічі сьогодні я ще раз заявив про підтримку з боку ЄС України та її громадян, які досягли значного прогресу у реформуванні країни за п’ять років після Революції Гідності.
    ЄС завжди рішуче допомагатиме Україні у зміцненні демократії та верховенства права, стабілізації економіки, у боротьбі проти корупції та у реформуванні енергетичного сектору. Сильна та демократична Україна є вкрай важливою для Європейського Союзу.
    Ми готові продовжувати роботу над впровадженням Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Робота в цьому напрямі вже дала чимало позитивних результатів у торгівлі та залученні інвестицій, внаслідок чого обидві сторони виграли. Імплементація Угоди може принести ще більше переваг у майбутньому. ЄС також продовжить фінансову підтримку для економічної стабілізації України, попри російську агресію та війну на Донбасі.
    Ми також обговорили загрози українській безпеці, що досі тривають. ЄС залишається вірним своєму курсу та зобов’язанням підтримувати суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України. Ми засуджуємо російські укази про надання громадянства Росії українцям на Донбасі та в Криму. Це є порушенням Мінських угод.
    Ми також продовжуємо закликати до негайного звільнення громадян України, яких незаконно утримують в Росії та Криму. Зокрема, йдеться про 24 українських моряків, яких від листопада утримують у Москві.
    Президент Зеленський та я обговорювали наступний саміт Україна-ЄС. Ця подія визначить пріоритети наших відносин на прийдешній рік. Ми спільно вирішили провести саміт, як і планувалося, а також домовилися із Президентом підтримувати тісний контакт.
    Дозвольте на завершення повторити те, що я сказав у Раді в лютому: “Немає справедливої Європи без незалежної України. Немає безпечної Європи без безпечної України. А простіше кажучи: немає Європи без України!” Пане Президенте, Україна може розраховувати на Європейський Союз, як завжди. Ми є і залишаємося вашим найкращим другом та надійним союзником. Дякую.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати