Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


«Від міста до міста»: Славутич ділиться досвідом ефективної енергетичної політики з підписантами Угоди мерів

24 червня, 2019 р.

    Учасники стажування, що були обрані на конкурсній основі, вивчають особливості розробки й реалізації Плану дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) міста Славутич, знайомляться з основними аспектами планування, залучення зовнішнього фінансування та впровадження проектів з енергоефективності й відновлювальних джерел енергії в рамках затвердженої енергетичної політики міста. Представники п’яти малих міст України також вивчають практичні аспекти функціонування міських систем енергетичного моніторингу та енергоменеджменту, зустрічаються і спілкуються з працівниками комунальних та приватних підприємств Славутича, розробляють рекомендації з урахуванням специфіки розвитку своїх міст. Один із важливих елементів стажування – відвідування об’єктів, на яких впроваджувалися заходи з енергоефективності та відновлюваної енергетики.
    
    Наталія Білецька, енергоменеджер м. Новогродівка, зазначає: «Дуже корисно послухати практикiв, а не теоретиків, долучитись до конструктивних дискусій, дiлитись досвiдом подолання викликiв монопрофiльностi мiста, розвитку малого та середнього бiзнесу. Ми з перших вуст дізнались про особливості розробки ПДСЕР, важливi моменти впровадження системи менеджменту».
    
    Враженнями від стажування ділиться також Ганна Нечай, головний спеціаліст відділу екології, клімату та енергозбереження міської ради м. Покровська: «Сьогодні перший день стажування і ми вже отримали велику кількість знань, які зможемо застосувати у своїх містах як у сфері розробки та реалізації ПДСЕР, так і в процесі впровадження системи енергетичного менеджменту міста. Кожна дія органів місцевого самоврядування та підпорядкованих установ Славутича є зваженою та націленою на результат, це неймовірно надихає!»
    
    Міська громада Славутича має суттєві здобутки на шляху до сталого енергетичного розвитку, підвищення енергоефективності та боротьби зі змінами клімату, тож радо ділиться досвідом і кращими практиками з іншими містами. Славутич одним із перших міст України приєднався до Угоди мерів, розробив та успішно реалізує План дій зі сталого енергетичного розвитку, запровадив ефективну систему енергоменеджменту та енергомоніторингу. Місто має багаторічний досвід залучення коштів на впровадження енергоефективних заходів із різних джерел – гранти, кредитні та приватні кошти, кошти державного та місцевого бюджетів тощо. У 2015 році Славутич став учасником програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти», в рамках якої міська громада отримала грант від ЄС і створила департамент енергоменеджменту та здійснила комплексну термомодернізацію двох об’єктів бюджетної сфері – школи й дитячого садка.
    
    Навчальні поїздки у форматі кількаденних стажувань надають можливість налагоджувати контакти та переймати досвід успішних міст тим муніципалітетам, котрі нещодавно приєднались до Угоди мерів і перебувають на початковому етапі розробки і впровадження Плану дій сталого енергетичного розвитку та адаптації до зміни клімату. Програма ефективно діє в обох напрямках – приймаючі міста також отримують нові ідеї та натхнення для подальшого поступу у сфері сталої енергетичної політики та клімату.
    
    У рамках програми «Від міста до міста» проект CoM East вже організував по 2 навчальні поїздки для технічних працівників міських рад в Україні й Білорусі. Подібне стажування для великих міст України відбудеться невдовзі у Житомирі – з 25 по 27 червня. Протягом вересня 2019 – квітня 2020 року плануються ще 4 стажування в Україні, в тому числі для очільників міст. Представники міст, які мають бажання взяти участь у програмі та відповідають критеріям, заохочуються подавати заявки у встановлені терміни.
    
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати