Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС запускає Європейську школу в Грузії

16 вересня, 2019 р.

    Сьогодні Європейський Союз у партнерстві з Урядом Грузії запустив будiвництво Європейської школи в Грузії, першої Європейської школи за межами кордонів ЄС. Результатом спільної ініціативи стане створення школи для студентів Грузії, а також студентів із регіону, в якій буде впроваджено унікальну модель освіти, що базується на європейських та міжнародних цінностях культурного різноманіття, миру й толерантності.
    Офіційна церемонія запуску відбулася під головуванням члена Європейської Комісії з Європейської політики сусідства та переговорів із розширення Йоганнеса Гана та Прем’єр-міністра Грузії Ґіорґі Ґахарії.
    Член Європейської Комісії Йоганнес Ган зазначив: «Мої пріоритети, як члена Єврокомісії, полягають у підтримці молодих людей у сусідніх країнах Європейського Союзу через забезпечення для них розширених можливостей, розвиток їхніх навичок та сприяння їхньому працевлаштуванню. У зв’язку з цим ми збільшили вдвічі наше фінансування в галузі молоді та освіти в Східному партнерстві та досягли значних результатів. Запуск Європейської школи в Грузії – це чудовий приклад нашого зобов’язання забезпечувати відчутні вигоди для життя громадян».
    Школу буде побудовано поблизу озера Лісі у Тбілісі. Очікується, що вона відкриє свої двері для першого потоку студентів у 2023 році. Студенти з Грузії, а також з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Республіки Молдова та України, зможуть навчатися за унікальною програмою, що відповідає високим стандартам грузинської, європейської та міжнародної системи освіти.
    Ця інноваційна ініціатива базується на пілотній стипендіальній програмі, яку було запущено у вересні 2018 року. Вона пропонує студентам віком від 16 до 17 років з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Республіки Молдова та України навчатися за спеціальною академічною програмою на основі Європейської шкільної системи.
    З нагоди свого візиту до Грузії член Єврокомісії Ган також мав можливість зустрітися з новим Прем’єр-міністром Грузії Ґіорґі Ґахарією, Міністром закордонних справ, ключовими членами Парламенту Грузії з різних політичних фракцій, головою партії «Грузинська мрія», щоб обговорити останні політичні зміни в Грузії.
    Довідкова інформація
    Покращення перспектив для молоді знаходиться в центрі уваги Європейського Союзу в галузі його співпраці в рамках Східного партнерства. Спільно з Азербайджаном, Білоруссю, Вірменію, Грузією, Республікою Молдова та Україною, Євросоюз має на меті створювати розширені можливості для молодих людей щодо навчання, роботи за кордоном, повноцінної участі в житті суспільства, а також реалізації їхнього потенціалу. За допомогою пакету підтримки в розмірі 340 млн. євро ЄС працює спільно з його шістьома країнами-партнерами над покращенням освіти та можливостей для працевлаштування в регіоні. На сьогоднішній день це дозволило здійснити понад 80 000 молодіжних обмінів, у тому числі в рамках програми Erasmus+, відкрити нові можливості працевлаштування для молоді, покращити та полегшити доступ для молодих людей до фінансування для запуску власного бізнесу, а також створити програми професійної освіти та навчання.
    Східне партнерство - це спільна політична ініціатива, спрямована на поглиблення та зміцнення відносин між Європейським Союзом (ЄС), його державами-членами та шістьома східними країнами-сусідами: Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Республікою Молдова та Україною. Ця ініціатива є спеціальним напрямом Європейської політики сусідства. Мета Східного партнерства полягає у створенні єдиного простору демократії, спільних цінностей, процвітання, стабільності та посиленої співпраці. Поточні структуровані консультації щодо майбутньої політичної рамкової програми триватимуть до 31 жовтня 2019 року.
    English version http://www.rol.org.ua/eng/newsitem.cfm?unid=573


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю