Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Модель кредитування МСП в національній валюті в рамках ініціативи EU4Business демонструє високу ефективність

28 жовтня, 2019 р.

    23 жовтня 2019 року в рамках Європейського тижня підприємництва Німецько-Український фонд разом з представництвом Європейського Союзу в Україні, Німецьким банком розвитку KfW та банками-партнерами НУФ – Кредобанк, Укргазбанк та Банк Львів – презентували результати другого року реалізації моделі кредитування МСП в національній валюті.
    Німецько-Український фонд два роки тому на базі Програми з підтримки фінансування інвестиційних проектів МСП (далі – Програма) запустив модель кредитування МСП в національній валюті, що реалізується за рахунок:
    позики від Уряду Німеччини, наданої Україні через KfW в розмірі 10 млн. євро, та
    фінансової допомоги на компенсацію валютних збитків від Європейського Союзу в рамках ініціативи EU4Business в розмірі 5 млн. євро.
    Завдяки компенсації валютних ризиків від ЄС кошти позики Уряду Німеччини були конвертовані в гривню та надані банкам-партнерам НУФ для підтримки фінансування МСП в рамках Програми в розмірі 300 млн. грн.
    За два роки реалізації Програми були досягнуті такі результати: профінансовано 217 кредитів МСП на загальну суму 709 млн. грн., 59% з яких були спрямовані на інвестиційні цілі; в рамках профінансованих проектів МСП було збережено 6 217 та створено 587 робочих місць.
    Модель кредитування МСП в національній валюті станом на 01.10.2019 дозволила збільшити розмір Програми на 47% з початкових 10 млн. євро до 14,7 млн. євро за рахунок операційного доходу та позитивної курсової різниці завдяки укріпленню національної валюти. Отриманий дохід розширює обсяги кредитування МСП та збільшує буфер для компенсації валютних ризиків.
    «Ми вдячні Уряду Німеччини, який надав фінансування для підтримки МСП України, та Європейському Союзу за виділений Україні грант для компенсації валютних ризиків. Така синергія допомогла створити прийнятний кредитний продукт для фінансування інвестиційних потреб МСП України», – зазначив Курт Штрассер, директор Офісу KfW в Україні.
    «З огляду на досягнуті результати моделі кредитування МСП в національній валюті та Програми з підтримки інвестицій МСП, Делегація Європейського Союзу в Україні розглядає шляхи масштабування цієї моделі компенсації валютних ризиків, яка продемонструвала відмінні результати для розвитку МСП України», – поінформував Сімоне Раудіно, координатор сектору економіка, торгівля та міжнародне співробітництво представництва Європейського Союзу в Україні.
    «Наразі НУФ працює над залученням нових кредитних ресурсів від міжнародних фінансових організацій з метою їх ефективного використання в рамках запровадженої моделі кредитування МСП в національній валюті», – зазначив Олег Стринжа, виконавчий директор НУФ.
    «Завдяки розподілу валютних ризиків з ЄС в рамках моделі, НУФ зміг попри негативні валютні очікування на початку реалізації Програми розпочати активне фінансування інвестиційних проектів МСП», – відзначив Валерій Майборода, в.о. керівника НУФ.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю