Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Європейський Союз і Міжнародна організація праці підтримують Україну для покращення умов праці і скорочення незадекларованої праці

21 листопада, 2019 р.

   
    Європейський Союз (ЄС) і Міжнародна організація праці (ЄС) підтримуватимуть Україну для покращення умов праці трирічним проектом «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».
    
    Зокрема, буде надана допомога у впровадженні стандартів ЄС і МОП з безпеки і здоров’я на роботі, трудових відносин, реалізації практичних заходів для зменшення незадекларованої праці (НП). Інформаційна кампанія буде націлена на працівників і роботодавців з тим, щоб вони знали про ризики незадекларованої праці і декларували трудові відносини. Інспекції праці отримує підтримку з тим, щоб більш ефективно сприяти додержанню законодавства у сфері праці.
    
    Проект опирається на досягнення іншого проекту – «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», втіленого у 2017-2019 рр. У його рамках було зроблено глибокий аналіз національного законодавств і розроблено цілий комплекс рекомендацій щодо того, яким чином краще запровадити стандарти ЄС і МОП в Україні. Разом із національними партнерами напрацьована дорожня карта подальших практичних дій. Більше 2000 експертів пройшли навчання і покращили свої знання із зазначених тем.
    
    Довідкова інформація:
    
    В Україні рівень нещасних випадків, пов’язаних з роботою, на 27% вище, ніж у ЄС. Найвищим він є у будівництві, гірничо-добувній галузі, сільському, лісовому і рибному господарстві, а також на транспорті.
    
    Незадекларована праця – будь-яка дозволена законом оплачувана діяльність, яка не задекларована, як того вимагає закон. В Україні найбільш поширені форми НП – неформальна зайнятість (без оформлення), оформлення із мінімальною зарплатою і доплатою решти «у конверті», підміна трудових договорів цивільно-правовими або договорами з ФОП, коли насправді мають місце трудові відносини. У 2018 р. майже 3,5 млн. працівників були неформально зайняті. Немає достовірних даних про інші форми незадекларованої праці.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати