Заява Високого представника від імені ЄС з нагоди Дня прав людини
10 грудня, 2019 р.
Цього року ми відзначаємо десяту річницю Хартії основних прав і тридцяту річницю Конвенції ООН про права дитини. Й досі по всьому світу ці права залишаються під загрозою. Зокрема, діти та молодь продовжують бути головними жертвами порушень прав людини. Їх змушують шукати притулку, вербують як солдатів, примушують до дитячої праці, відривають від власних сімей усупереч їхній волі.
У багатьох куточках світу громадяни стають на захист прав людини. Правозахисники виходять на вулиці з вимогою поваги до їхніх прав – громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних. Особливо все більш активними у захисті своїх прав і свого майбутнього стають молоді люди.
У цьому глобальному ландшафті, що змінюється, Європейський Союз залишається найсильнішим захисником багатосторонньої системи. Він – стовп сприяння правам людини та їхнього захисту. Європейський Союз посилить свої довготривалі зобов’язання з акцентом на нових питаннях, таких як штучний інтелект і зміни клімату.
ЄС вкотре підтверджує своє міцне зобов’язання щодо повного дотримання прав людини усіма жінками й дівчатами. Результатом інтенсивного залучення Європейського Союзу як глобального суб’єкта стали важливі здобутки на Раді прав людини та на Генеральній асамблеї ООН у 2019 році. Зокрема, Європейський Союз зробив внесок у просування питання Прав дитини та Свободи релігії чи віри. Він домігся консенсусу навколо проблематичних ситуацій з правами людини у КНДР, М’янмі та Сирії. Європейський Союз продовжив партнерство з громадянським суспільством, правозахисниками, науковцями, приватним сектором і багатьма іншими сторонами у просуванні порядку денного прав людини.
Форум ЄС-неурядові організації, що відбувся у Брюсселі 3-4 грудня за участі близько 200 активістів громадянського суспільства та правозахисників, розглянув роль Євросоюзу у просуванні справедливого екологічного майбутнього та виступив із рекомендаціями щодо можливих цільових дій. Управління землею та природніми ресурсами є одним з найважливіших викликів, з якими зіштовхнувся світ. Європейський Союз визнає важливість роботи правозахисників, яку вони часто здійснюють, зіштовхуючись з великими негараздами та за власний рахунок. ЄС закликає усіх партнерів дозволити правозахисникам працювати у безпечному та сприятливому середовищі, що є вільним від перешкод і незахищеності.
Євросоюз і надалі захищатиме, сприятиме та впроваджуватиме права людини разом з усіма країнами, організаціями та особами, залученими до надання ефективних та інноваційних відповідей на поточні та нові виклики. Ми досягли багатьох результатів, але потрібно зробити більше.
|