Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ветеранка АТО Ольга Бенда стала першою українкою, якій вручили міжнародну премію за захист прав людини.

28 грудня, 2019 р.

    Медаль вручили в Берліні, йдеться у сюжеті ТСН
    Нагороду заснували на честь відомого німецького публіциста і правозахисника Райнера Гільдебрандта, раніше її отримували міжнародні політики та активісти. "Вам і передусім всім людям в Україні я бажаю всього найкращого і щоби врешті-решт у вас перемогло верховенство права і свобода", - каже депутат Бундестагу Кай Вагнер. 
    Директорка музею і мама сімох дітей каже, що про історію Ольги дізналася з книги. Була вражена, що та пішла на фронт, маючи на руках дворічного  сина.  
    Нагороду Ольга отримала в Берліні в музеї Стіни. На цій будівлі величезний прапор України. В самому серці німецької столиці, на колишньому КПП Чек Поінт Чарлі, де щодня проходять сотні туристів, недвозначне послання Володимиру Путіну -  дати Україні спокій.
    На фронт Ольга потрапила у 2016 році добровольцем. У військо її у не взяли, тоді вона стала куховарити солдатам. "Я не хотіла, щоби це прийшло додому, тому що дитина маленька, у мене багато сестричок і братів маленьких, я як найстарша просто я не могла на це просто так дивитися", - каже жінка. 
    У складі 72-ї механізованої бригади потрапила до Авдііївки. Одного дня під час обстрілу на світанку міну вибухнула за півметра від Ольги. Лікарі казали, що вона вижила дивом. "Засипало очі, рота глиною. Я почула вихлоп снаряда і десь там всередині я зрозуміла, що це моє", - пригадує вона. 
    Осколок вибив кістку між коліном і стопою. Врятувати кінцівку було неможливо. Що лишилася без ноги, Оля дізналася після операції. Втім, що пішла на ризик добровільно, каже – не шкодує й досі. Там зустріла коханого. 
    Вони побралася після поранення дівчини. З підтримкою коханого Ольга повернулася до активного життя та спорту. Навчилася серфінгу, кататися на роликах. На протезі пробігла марафон у Києві, потім фінішувала в 10-кілометровому забігу в Сполучених Штатах. В рамках проєкту "Переможці" побувала в Південнй Африці.   
    Уже демобілізовані, родина живе в Києві, виховує сина і мріє про донечку. Директорка музею відвідувала їх вдома і каже, що живуть у надто скромних умовах. Ольга не нарікає. Тих, хто намагається війну не помічати, вона не засуджує, але і не розуміє.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій