Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Правозахисникам на допомогу: створено мобільний додаток у допомогу при зверненні до ЄСПЛ

20 січня, 2020 р.

    Global Rights Compliance, організація юристів-міжнародників, створила мобільний додаток «Основні стандарти розслідування» – методичку для правозахисників, які документують порушення міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права і передають інформацію до Міжнародного кримінального суду. Додаток безкоштовний, з версіями для користувачів мобільних телефонів на операційній системі Android та Apple. Для роботи він не потребує з’єднання з Інтернетом. Англомовна версія додатку вийшла у травні 2019 року. Відтепер доступна російськомовна версія.
    «Міжнародне кримінальне і міжнародне гуманітарне право – це дуже складна сфера, нестача експертних знань у ній є проблемою у всьому світі. У цьому додатку ми спробували систематизувати та викласти цю експертну інформацію у стислій формі, щоб її могли застосовувати на практиці люди, які раніше не мали відповідного досвіду… Конфлікт в Україні триває вже шостий рік, але відкрито дуже мало кримінальних справ проти осіб, які скоїли військові злочини. Серед причин – і неможливість доступу до підозрюваних, і складність отримання доказів, і недостатнє знання відповідного законодавства. Останню з проблем допоможе вирішити цей інструмент», – розповів Уейн Джордаш, керуючий директор Global Rights Compliance, на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
    У додатку – 6 розділів. Перший ознайомлює з визначеннями понять, стандартами збору доказів та розслідування; другий – деталізує основні 10 правил та етичних аспектів розслідування. Третій – містить методичні рекомендації для підготовки до розслідування дотримання або недотримання стандартів міжнародного гуманітарного права. Четвертий – щодо збору та збереження доказів. П’ятий – про міжнародні кримінальні злочини та роботу з такими випадками. Шостий – про специфіку роботи Міжнародного кримінального суду.
    У додатку є також інтерактивна функція: користувачі можуть порадитися з юристами Global Rights Compliance.
    «Це дуже корисний додаток, прикро, що у нас не було його у 2014 році. Зараз українські організації більш-менш напрацювали досвід, але залишається питання стандартів і якості. Прокурори МКС зазначають, що інформація не завжди послідовна і відповідає стандартам», – зазначила Надія Волкова, директорка громадської організації «Українська правова консультативна група».
    «Якби у нас був цей додаток раніше – не виникало б дуже багатьох питань, з якими ми зіткнулися у своїй роботі. Чим більше людей, які займаються безпосередньо збором інформації про порушення міжнародного гуманітарного права на окупованих територіях, ознайомляться з цим додатком, тим менше у них буде запитань, тим якіснішою буде інформація, подана до Міжнародного кримінального суду. І тим більше шансів, що особи, винні у скоєнні злочинів на окупованих територіях, будуть притягнені до відповідальності», – додав Олександр Сєдов, експерт Кримської правозахисної групи.
    Завантажити додаток можна за посиланнями: для Android, для Apple.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій