Україна і Європа в рамках Східного партнерства: епідемія лише зміцнила нас (офіційний текст заяви Ради ЄС)
13 травня, 2020 р.
Рада ЄС ухвалила висновки щодо політики Східного партнерства після 2020 року. 11 травня Рада ЄС затвердила висновки щодо політики Східного партнерства на період після 2020 року. У такий спосіб вона вкотре підтвердила стратегічну важливість ініціативи, а також колективне зобов’язання з побудови спільного простору демократії, процвітання та стабільності.
Висновки Ради ЄС забезпечують виконання висновків Європейської Ради від 20 червня 2019 року, які відзначили 10-річчя Східного партнерства, а також спільного повідомлення «Політика Східного партнерства після 2020 року: зміцнюючи стійкість – Східне партнерство, що працює для всіх» від 18 березня 2020 року.
У своїх висновках Рада ЄС вітає відчутний прогрес Східного партнерства. Вона вкотре нагадала про підхід, що ґрунтується на стимулах та умовах як засобах заохочення східних країн-партнерів до продовження втілення реформ та активізацію зусиль у цьому контексті. Рада ЄС підтвердила, що теперішні стратегічні рамки, включаючи «20 очікуваних досягнень до 2020 року», є чинними та приносять відчутні результати і переваги для людей.
Також Рада ЄС наголошує на важливості для Східного партнерства бути у майбутньому більш стратегічними, амбітними, гнучкими й інклюзивними рамками для співпраці. Учасники ініціативи повинні мати змогу спільно вирішувати глобальні проблеми і проблеми, які стосуються усіх країн-партнерів, у низці сфер, особливо за чинної безпрецедентної ситуації, спричиненої пандемією COVID-19.
У висновках міститься рішучий заклик до оновлення зобов’язань щодо основ Східного партнерства. Це стосується, зокрема, таких сфер: демократії , прав людини, верховенства права, належного врядування, вдалих антикорупційних політик, економічних реформ, екологічних, кліматичних та енергетичних проблем, цифрової трансформації та інвестицій у людей.
Окрім того, Рада ЄС очікує на наступний саміт Східного партнерства. Планується, що учасники цієї зустрічі переглянуть результати, що їх було досягнуто з часу останнього саміту у 2017 році, схвалять довгострокові програмні цілі, визначать напрями подальшого зміцнення і поглиблення співпраці, а також нададуть мандат для підготовчої роботи над наступним поколінням очікуваних результатів після 2020 року.
Висновки Ради ЄС щодо політики Східного партнерства після 2020 року
Спільне повідомлення: «Політика Східного партнерства після 2020 року: зміцнюючи стійкість – Східне партнерство, що працює для всіх»
Висновки Європейської Ради від 20 червня 2019 року
Східне партнерство (розділ про ініціативу на сторінці Ради ЄС/Європейської Ради)
Підтримка Євросоюзом країн Східного партнерства у їхній боротьбі проти COVID-19
Читати англійською мовою тут:http://www.rol.org.ua/eng/docsget.cfm?fdid=5
|