Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Український Омбудсман захищає місцеве самоврядування

30 грудня, 2003 р.

    Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова здійснює постійний моніторинг за дотриманням конституційних виборчих прав громадян. Під час виборів міського голови м. Мукачеве 29 червня 2003 р., Уповноважений з прав людини особисто здійснювала парламентський контроль за забезпеченням права на вільні вибори у цьому місті.
    У зв’язку із загрозою зриву виборів міського голови на підставі анонімних повідомлень про мінування виборчих дільниць у м. Мукачеве, український Омбудсман, спільно з представниками Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, вживала заходів реагування для перевірки вказаних повідомлень та забезпечення конституційних прав виборців. Попри всі провокації вибори відбулися. Право мешканців м. Мукачеве на свободу виявлення під час виборів було захищене.
    Загострення суспільно-політичної ситуації, що відбувається у м.Мукачеве Закарпатської області останніми днями, змусили Уповноваженого з прав людини вжити негайних заходів щодо недопущення порушення конституційних прав мешканців цього міста на місцеве самоврядування.
    Уповноважений з прав людини внесла до Конституційного Суду України подання, в якому пропонує розглянути питання про невідповідність Конституції України Указа Президента України "Про заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян та нормалізації життєдіяльності міста Мукачевого Закарпатської області".
    Водночас український Омбудсман звернулася з поданням на ім’я Президента України, у якому пропонує призупинити дію вищезазначеного Указу до прийняття рішення Конституційним Судом України.
    Також Ніна Карпачова 29 грудня ц.р. зустрілася з виконуючим обов’язки міністра внутрішніх справ Сергієм Гусаровим. Під час зустрічі вона звернула увагу на неприпустимість втручання працівників міліції в діяльність органів місцевого самоврядування. Український Омбудсман закликала правоохоронців не застосовувати силові методи, а забезпечувати безпеку громадян і громадський порядок.
    За інформацією виконуючого обов’язки міністра внутрішніх справ, до Мукачевого терміново відбув заступник міністра Віктор Зубчук.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій