Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Законопроєкт, яким партія «Слуга нагоду» хоче запровадити відповідальність «за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму», не відповідає конституційним нормам і міжнародним правовим стандартам у сфері прав людини.

28 липня, 2020 р.

    Ба більше, пропонований документ дискримінує представників ЛГБТКІ-спільноти і порушує їхні права на повагу до честі й гідності.
    Про це повідомляє пресслужба Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.
    
    В омбудсменки наголосили, що сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність не можуть бути підставами для обмеження прав і свобод людини на законодавчому рівні.
    
    «Подібні ініціативи народних обранців підбурюють інших громадян до нетерпимості та ненависті до ЛГБТІ-людей, а також ще більше укорінюють стигматизацію та дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в українському суспільстві», — зазначили в Офісі омбудсмена.
    
    Окрім того, законопроєкт суперечить міжнародним зобов’язанням України у сфері забезпечення рівності прав і свобод та боротьби з ксенофобією та нетерпимістю, що на сьогодні є одним із пріоритетних завдань реалізації європейського вектора розвитку нашої країни.
    
    Денісова надіслала звернення до керівництва комітету з питань правоохоронної діяльності з проханням врахувати її позицію щодо вказаного законопроєкту під час його опрацювання у комітеті.
    
    Нагадаємо, 22 липня депутати від «Слуги народу» зареєстрували у Верховній Раді проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму № 3917».
    
    читайте також
    «Я прихильниця легалізації всього, що можливо» — інтерв’ю із головою комітету Ради з соцполітики Третьяковою
    У монобільшості прокоментували законопроєкт про «пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму»
    У липні 2013 року в Росії в кодекс про адміністративні правопорушення додали статтю 6.21, яка визначає злочином «пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх». Вона передбачає штраф від 50 тисяч до 1 мільйона рублів.
    
    Російські та міжнародні правозахисники неодноразово критикували застосування цієї статті, вказуючи, що вона є дискримінаційною відносно ЛГБТ. У 2017 році Європейський суд із прав людини визнав російську статтю про «гей-пропаганду» порушенням права на свободу висловлювання думки.


Які політичні сили Київщини є найбільш близькими вам?
Батьківщина (Всеукраїнське об'єднання)
Голос (Політична партія)
Європейська Солідарність (політична партія)
Наш Край (політична партія)
Опозиційна платформа - За життя
Радикальна партія О.Ляшка
Слуга народу (політична партія)
Сила і Честь (Політична партія І. Смєшка)
Інша партія
Жодна партія не є близькою мені