Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Кандидат в президенти Білорусі Світлана Тіхановском заявила, що вважає себе переможцем на виборах і не визнає їхні попередні результати

10 серпня, 2020 р.

    Кандидат в президенти Білорусі Світлана Тіхановском заявила, що вважає себе переможцем на виборах і не визнає їхні попередні результати. – пише “Нова Доба” - київська обласна газета.
    Пряма мова C. Тихановської: “Звичайно, ми не визнаємо (результати виборів – ред.). Отримані нами цифри не збігаються з тими, що були озвучені”. Вона також зазначила, що не бачить підстав для свого арешту і не збирається залишати країну. Кроки білоруської влади під час розгону демонстрацій вона назвала невідповідними, оскільки люди залишилися на ділянках, щоб захистити свої голоси. Тіхановском підкреслила, що вона за мирні зміни і буде робити все, щоб розгони мітингів і арешти більше не повторилися. У штабі Тіхановскої не виключають нових протестів в Білорусі і вимагають мирної передачі влади. Тіхановском заявила, що вона здобула перемогу в Мінську за даними офіційних протоколів. Альтернативний підрахунок голосів триває.
    ФОТО ПРОТОКОЛУ З ДВК М. МІНСЬК, У ЯКОМУ ЗАФІКСОВАНА ПЕРЕМОГА ТИХАНОВСЬКОЇ.
    Обстановка у Міську та інших великих містах Білорусі загострюється. У центрі Мінська закрили шість станцій метро: «Площа Леніна», «Жовтнева», «Купаловська», «Немиті», «Фрунзенська» і «Молодіжна». Це зроблено “з метою забезпечення безпеки пасажирів”. Потяги слідують без зупинки.
    Фото: Телеграм -канал Тут.by
    Натомість, Україна закликає Республіку Білорусь до максимальної терпимості, відкритого діалогу та відмови від насильства, адже саме такий підхід дозволить забезпечити вихід з важкої кризової ситуації, наголошує Президент Володимир Зеленський. «Ми закликаємо наших сусідів до максимальної толерантності, терпимості та відмови від вуличного насильства. Закликаємо до максимально відкритого, нехай і складного, діалогу. Тому що тільки широкий діалог дасть змогу забезпечити громадянам Республіки Білорусь вихід з важкої кризової ситуації й чесно обговорити подальші кроки та формати громадської взаємодії. Тільки взаєморозуміння між усіма сторонами здатне зберегти незалежність країни й забезпечити її подальший рух до свободи та демократії», – зазначив Глава держави.
    «Україна і я особисто вкрай зацікавлені в тому, щоб Білорусь була по-справжньому незалежною й демократичною країною з сильною економікою та стабільними суспільними відносинами. Білорусь – наш найближчий сусід, і тому нам зовсім не байдуже, що там відбувається і що буде з нашими друзями далі», – підсумував Глава держави.
    ДОВІДКА “НД”:
    Прихильники Тіхановскої у відповідь на офіційні результати вийшли на мітинги в Мінську та інших містах Білорусі. До їх розгону залучили ОМОН, зокрема автозак силовиків в’їхав у натовп протестуючих, а міліція стріляла гумовими кулями. Крім того, влада перешкоджає доступу в інтернет і блокує самі новинні портали. У день виборів президента Білорусі і напередодні в різних містах країни силовики затримали вже більше сотні людей. Міністерство внутрішніх справ Білорусі визнало використання спецзасобів проти мітингувальників.
    Слідчий комітет Білорусі порушив кримінальні справи за фактами масових заворушень в Мінську і насильства по відношенню до співробітників міліції. Йдеться про затриманих в Мінську та інших містах, їм загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі.


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю