Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Білоруський правозахисник - Алег Гулак про зустріч у парламенті РБ: Ми передали позицію правозахисників

16 серпня, 2020 р.

    14 серпня парламентарі зустрілися з представниками білоруських правозахисних організацій в Палаті представників (Парламенті Білорусі). Як повідомляється на веб-сайті Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь, під час розмови учасники наради, занепокоєні подіями, які відбуваються в країні в ці дні, виробили спільну думку про необхідність забезпечення громадянського миру та взаєморозуміння в суспільстві.
    Правозахисний сектор представляли Білоруський Гельсінський комітет, Міжнародна федерація прав людини, Білоруський союз журналістів та Білоруська асоціація журналістів.
    Голова Білоруського Гельсінського комітету Алег Гулак поділився враженнями від зустрічі, підкресливши, що завданням правозахисників було передати інформацію. Хто хотів - той чув. Очевидно, багато хто чув.
    "Через те, що тема зустрічі правозахисників з депутатами Палати представників активно обговорюється, я думаю, було б корисно додати трохи більше інформації, тому що, очевидно, є різні трактування цієї зустрічі", - сказав Алег Гулак. - Депутати Палати представників звернулися до нас та запросили на зустріч, щоб поговорити про поточну ситуацію навколо побиття людей. Люди звільнені, тема насильства дуже гостра в суспільстві. Ми обговорили свої позиції, взяли розроблені нами матеріали, правозахисну спільноту - заяви ЗМІ, насамперед, звернення до процедур ООН, які були зроблені раніше, заяви, де ми, знову ж таки, спільно закликали не використовувати. насильство - насамперед держава та учасники ».
    Депутати, які зустрілися з правозахисниками, представляли різні парламентські комітети: Комісію з прав людини, Комітет з міжнародних питань та безпеки. Правозахисники розповіли про своє бачення ситуації: вони описали вибори, які вони спостерігали, зазначивши, що виборів не було і що саме ця виборча кампанія висунула людей на вулиці.
    Ми висловили свою позицію, що люди мають право на мирний протест і скористалися цим правом, що насильство застосовували насамперед працівники міліції - ОМОН (та, можливо, інші), і, відповідно, навіть самі затримання не були законними. підстав ", - сказав правозахисник.
    Правозахисна спільнота зараз фіксує всі ці події, свідчення людей, в яких вони розповідають про те, що сталося на вулиці Акрестіні та в інших місцях, а також про те, що сталося на вулицях, і все це буде описано, систематизовано та представлено - у т.ч. номери, можливо, були використані як докази.
    Під час засідання також обговорювалося створення комісії, можливо за участю депутатів та громадськості.
    "Наші пропозиції були специфічними: звільнити всіх політичних в'язнів у списку, який ми маємо, звільнити всіх затриманих учасників 9-13 подій, усіх учасників мирних протестів по всій країні, розпочати розслідування щодо затримань та умов утримання", - сказав Алег Гулак. . - Ми сказали, що це негайні, пріоритетні заходи, які потрібно вжити, щоб щось можна було обговорити і продовжити. Я також скажу, що ми зробили точну оцінку побаченого під час виборів і дійшли висновку, що цей процес не є виборчим ".
    Депутати також виступали - особливо для кількох жінок, які, мабуть, найбільш болісно сприйняли це через те, що жертвами були також неповнолітні діти, підлітки - вони наполягали.
    "Але загальне враження полягає в тому, що Палата представників не відчуває, що вони мають владу. Хоча важливо, щоб це звучало з їхнього боку - це теж їх вина, і відповідальність лежить і на них. Але їх розуміння ситуації явно не йде в ногу з тим, як ситуація розвивається. Вони досі перебувають у полоні у своїх звичайних установках. Тому ми намагалися дати людям можливість все-таки переосмислити це. Ми не укладали жодних угод - домовлятися просто було про що. Ми сказали, повідомили - нехай люди думають. Ми бачили, що є різні депутати, і вони сприймають це по-різному », - каже Гулак.
    Правозахисники висловили свої вимоги до парламентарів у письмовій формі. На зустрічі не було досягнуто жодної згоди.
    На фото: А. Гулак. Джерело: ПЦ "Вясна"


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати