Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Україна направила в Офіс прокурора МКС чергове повідомлення про порушення прав людини в Криму

1 березня, 2021 р.

    *** Україна направила в Офіс прокурора МКС чергове повідомлення про порушення прав людини в Криму
    Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова, керівник прокуратури Автономної Республіки Крим і міста Севастополя Ігор Поночовний і виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Олександр Павліченко підписали чергове інформаційне повідомлення в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.
    Як повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора (ОГПУ) в четвер, воно стосується серйозних порушень посадовцями РФ міжнародного гуманітарного права і прав людини на тимчасово окупованій території півострова Крим, зокрема, щодо масштабних і систематичних дій проти українських та іноземних журналістів і працівників ЗМІ.
    "Органи прокуратури та правозахисні організації щодня виконують колосальну роботу щодо збору доказів, які доводять порушення РФ міжнародного гуманітарного права в окупованих Криму та на Донбасі, її причетність та сприяння у вчиненні воєнних злочинів та злочинів проти людяності. Як ми і обіцяли, ми не припиняємо роботу з інформування Офісу прокурора МКС після того, як він завершив попереднє вивчення ситуації щодо України, й ми чекаємо на рішення з відкриття повноцінного розслідування", - наголосила Венедіктова.
    Зазначається, що під час підготовки цього інформаційного повідомлення було проаналізовано тисячі статей і документів, звіти міжнародних, міжурядових і неурядових організацій, відкриті окупантами кримінальні провадження і судові рішення, видані окупаційною владою.
    "Хочу констатувати, що без громадянського суспільства прокуратура не змогла б досягнути тих результатів, які вже є. Наразі ми спільно готуємо звернення до МКС щодо масштабних фактів знищення культурних цінностей в тимчасово окупованому Криму", - додала Венедіктова.
    У прес-службі ОГПУ уточнюють, що в підписаному правоохоронцями та правозахисниками повідомленні для МКС викладено факти переслідувань і репресій стосовно представників ЗМІ, які об'єктивно висвітлювали процес окупації Кримського півострова й відкрито виступали проти збройної агресії РФ.
    У ньому зазначається, що журналісти стали жертвами незаконних затримань, насильницького переміщення з окупованої території, видворення (депортації), позбавлення права на справедливий суд, нелюдського поводження та посягання на їхнє життя і здоров’я.
    "Фізичне переслідування і психологічний тиск на журналістів з боку посадовців РФ та представників її окупаційної влади досягли свого піку на початку окупації у лютому 2014 року та з такою ж активністю тривають і досі", - повідомляють у прес-службі ОГПУ.
    Як повідомив керівник прокуратури Автономної Республіки Крим і міста Севастополя Ігор Поночовний під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер у Києві, правоохоронні органи Автономної Республіки Крим наразі розслідують 21 кримінальне провадження за 42 фактами переслідування журналістів.
    "У більшості цих кримінальних проваджень уже встановлені особи, безпосередньо причетні до переслідувань, і слідчі, які проводили обшуки, багато з них - колишні співробітники СБУ, що залишилися в Криму, перейшли на бік ворога і стали працівниками ФСБ РФ. Це і судді, які ухвалювали неправосудні вироки", - розповів Поночовний.
    Він наголосив, що журналісти - одні з тих, хто першим зазнав переслідування в Криму, і з боку окупаційної влади, і з боку незаконних збройних формувань, таких як "Самооборона Криму".
    "Уже 6 березня 2014 року російські війська захопили радіопередавальний центр у Сімферополі, й, відповідно, трансляцію всіх українських каналів і радіомовців було припинено", - зазначив він.
    Як повідомлялося, в грудні прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила про завершення попередньої експертизи щодо ситуації в Україні та про наявність підстав вважати, що було скоєно злочини проти людяності.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю