Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Зеленський затвердив Національну стратегію у сфері прав людини

25 березня, 2021 р.

    ***
    Зеленський затвердив Національну стратегію у сфері прав людини
    Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким затверджується Національна стратегія у сфері прав людини.
    Указ №119/2021 оприлюднений на сайті президента і набуває чинності з дня оприлюднення.
    Згідно з текстом документа, Кабінету Міністрів України доручається розробити із залученням представників органів державної влади та місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, вітчизняних учених і міжнародних експертів та затвердити у тримісячний термін План дій щодо реалізації стратегії на 2021-2023 роки.
    "Стратегія спрямована на об'єднання суспільства у питаннях цінностей прав і свобод людини, що забезпечуються та захищаються на основі принципів рівності та недискримінації. Документ зосереджений на розв'язанні основних системних проблем у сфері забезпечення, реалізації та захисту прав і свобод людини в умовах нових викликів, що постали перед суспільством", - повідомляє прес-служба глави держави.
    Передбачається, що реалізація стратегії здійснюватиметься за 27 основними напрямами, серед яких запобігання катуванням та жорстокому поводженню з людьми, забезпечення права на справедливий суд, забезпечення свободи мирних зібрань та об'єднань, запобігання та протидія дискримінації, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, протидія домашньому насильству, забезпечення прав корінних народів і національних меншин, забезпечення прав дитини, екологічних прав, прав ветеранів війни, прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на окупованих територіях України.
    Реалізація стратегії також передбачає відновлення прав осіб, позбавлених волі внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації частини території, забезпечення прав осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та членів їхніх сімей, подолання негативних наслідків конфлікту, викликаного збройною агресією Російської Федерації тощо.
    Результатом реалізації стратегії має стати запровадження системного підходу до забезпечення прав і свобод людини, а також узгодженість дій органів влади, громадянського суспільства та бізнесу і створення в Україні ефективного механізму реалізації та захисту прав і свобод людини.
    Крім того, реалізація стратегії має забезпечити прогрес у виконанні міжнародних договорів України у сфері прав людини, зокрема Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, а також посприяти реалізації Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року та поліпшенню позицій країни у міжнародних рейтингах із прав людини.
    Теги: #указ


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю