Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ЄС підтримує покращення інвестклімату в Україні

7 липня, 2021 р.

    6 липня 2021 року проєкт «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» (EU-FAAR), який фінансується Європейським Союзом, разом із представниками Міністерства фінансів України та регуляторів фінансового сектору – Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, представив прогрес у впровадженні звітності за таксономією МСФЗ XBRL в Україні разом із світовими лідерами запровадження цієї реформи, пані Енн Таркою, членом Ради з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (IASB) Фонду МСФЗ у Лондоні, та паном Джоном Тернером, Генеральним директором XBRL International.
    За підтримки ЄС, починаючи з 2021 року українські суб’єкти господарювання, які є підприємствами, що становлять суспільний інтерес, будуть подавати фінансові звіти, використовуючи найсучасніший міжнародний формат – Таксономію МСФЗ XBRL, – який суттєво покращить якість фінансової інформації. Таксономія МСФЗ XBRL публікується щорічно на основі стандартів МСФЗ та XBRL. МСФЗ (Міжнародні стандарти фінансової звітності) впроваджуються для підвищення узгодженості, прозорості та порівнянності фінансової інформації у всьому світі. XBRL (eXtensible Business Reporting Language) – це відкритий міжнародний стандарт бізнес звітності в електронному форматі. Впровадження фінансової звітності згідно з МСФЗ XBRL Таксономія є складним, але важливим напрямком реформування фінансового сектору.
    Запровадження таксономії МСФЗ XBRL принесе низку переваг, таких як:
    посилення прозорості фінансової звітності та показників ефективності діяльності підприємств;
    безкоштовний та доступний обмін бізнес-інформацією;
    підвищення інвестиційної привабливості шляхом надання міжнародно зрозумілих та порівнянних структурованих фінансових даних.
    Людмила Гапоненко, Директор Департаменту методології бухгалтерського обліку та нормативного забезпечення аудиторської діяльності Міністерства фінансів України зазначила: «Українські підприємства, що становлять суспільний інтерес, вперше будуть подавати фінансову звітність на основі таксономії МСФЗ XBRL у 2021 році. З новою, спеціально розробленою таксономією та системою збору даних країна наближається до вдосконаленої звітності та структурованих фінансових даних в єдиному електронному форматі, який буде порівнянним та сумісним із європейськими та міжнародними стандартами».
    Розроблення таксономії, її адаптація до вимог законодавства України та щорічна публікація таксономії потребує істотних спільних зусиль Міністерства фінансів України та регуляторів фінансового сектору - Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.
    Віталія Мудрук, координатор сектору операційного відділу «Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні, зазначила: «Цей проєкт є важливим етапом у впровадженні реформи фінансового сектору з точки зору підвищення прозорості та достовірності фінансової інформації, яка звітується підприємствами, що становлять суспільний інтерес. Ми раді відзначити ефективну співпрацю проєкту та Регуляторів у досягненні цього прогресу».
    Довідкова інформація: Проект EU-FAAR розпочався у січні 2020 року та реалізується консорціумом компаній на чолі з DAI Global (Австрія) у партнерстві з IZI Spa (Італія) та ACCA Румунія (Румунія). Реалізація проєкту покликана принести істотні вигоди з точки зору посилення прозорості ринку, допомагаючи Україні відповідати європейським стандартам розкриття інформації та сприяючи торгівлі та співпраці з Європейським Союзом. З 2015 року ЄС надає підтримку Міністерству фінансів України, Національному банку України, Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку та Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю через реалізацію серії проєктів у реформах фінансової прозорості, включаючи гармонізацію законодавства у сфері бухгалтерського обліку та аудиту до законодавства ЄС, створення незалежної від професії системи аудиторського нагляду та впровадження фінансової звітності в єдиному електронному форматі.
    За додатковою інформацією звертайтесь до:
    Джона Хупера, Керівника проєкту EU-FAAR, jon@jghooper.com
    Юлії Юрченко, Керівника проєкту, yuliia.yurchenko@gmail.com


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати