Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


17 серпня, 2021 р.

    Президент України Володимир Зеленський назвав «кричущим порушенням прав людини» чергові обшуки, які 17 серпня провели російські силовики в будинках кримських татар у різних регіонах півострова.
    «Росія знову кричуще порушує права людини в окупованому Криму. Сьогодні вранці у домівках #кримськихтатар відбулися обшуки й затримання. Ці неприпустимі переслідування мають бути негайно припинені, а люди – звільнені. Світова спільнота має належним чином відреагувати на порушення», – йдеться у твіттер-повідомленні Зеленського.
    У вівторок, 17 серпня російські силовики в Криму провели відразу п'ять обшуків у будинках кримських татар.
    Адвокат Едем Семедляєв повідомив, про обшук у будинку місцевого імама Раїфа Февзієва в селі Строгонівка Сімферопольського району. При цьому самого адвоката на обшук не допустили, він має намір подавати скаргу в прокуратуру. За словами Едема Семедляєва, імаму інкримінують статтю 205.5 (Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації – КР). Імам затримали, його відвезли в управління ФСБ у Сімферополі.
    Також активісти повідомили про обшук у селі Тернівка в Балаклавському районі Севастополя у Джеббара Бекірова, в селі Холмівка Бахчисарайського району у Заура Абдуллаєва, в селі Фруктове Нахімовського району Севастополя у Рустема Мурасова, в селі Поворотне Нахімовського району Севастополя у Рустема Таїрова. Всіх їх затримали, адвокати на обшуках також не були присутні. Затриманих підозрюють у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір аль-Іслямі».
    Російські правоохоронні органи в Криму ситуацію не коментують.
    Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар відреагувала обшуки російських силовиків у Криму та назвала це триваючую «політикою залякування».
    Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова закликала світ відреагувати на переслідування кримських татар.
    Прокуратура АРК і Севастополя повідомила про відкриття кримінальних проваджень за фактом нових обшуків і затримання кримських татар.


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю