Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Бізнес і права людини в Україні – оприлюднено перші результати дослідження

7 грудня, 2021 р.

   
    2 грудня учасники Європейської Бізнес Асоціації долучились до засідання Міжсекторальної платформи з бізнесу та прав людини під головуванням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової.
    
    На зустрічі було презентовано перші результати комплексного дослідження від ПРООН в Україні щодо визначення прогалин та перепон з дотримання прав людини як для компаній, які зобов’язані їх дотримуватись, так і для носіїв цих прав. За даними дослідження, найпоширеніші порушення прав людини в бізнесі пов’язані з порушенням трудових прав працівників, а найбільш вразливими до порушення трудових прав є жінки з дітьми, люди старшого віку, люди з інвалідністю, представники ЛГБТ-спільноти, молодь (особливо без досвіду роботи) тощо.
    
    Серед основних перепон, учасники дослідження називають низький рівень поінформованості бізнесу про права людини, а також нестачу фінансів внаслідок COVID-19 для структурних змін і запровадження політик.
    
    Схожі висновки були отримані і Європейською Бізнес Асоціацією в рамках опитування «Індекс сталого розвитку», проведеного у вересні цього року серед членських компаній. Ольга Бойко, координатор Комітету промислової екології та сталого розвитку Асоціації зазначила, що за результатами дослідження, питання, пов’язані з правами людини, наразі є пріоритетними менш ніж для половини опитаних бізнесів. Так, про підтримку проєктів соціальної та професійної інтеграції осіб з інвалідністю заявили лише 41% учасників Індексу. 30% компаній мають програми підтримки осіб старшого віку, а 32% – підтримують сім’ї, де є маленькі діти. Найменш активними є компанії в просуванні гендерної рівності – про реалізацію відповідних проєктів повідомили лише 28% опитаних. При цьому компанії виділяють дві групи бар’єрів у реалізації проєктів сталого розвитку – зовнішні, пов’язані з законодавством та внутрішні, в основі яких – відсутність розуміння і підтримки з боку керівництва та власників та недостатнє фінансування цього напрямку в компанії.
    
    Втім, Європейська Бізнес Асоціація вже активно працює над тим, щоб ситуація покращувалась. Наприклад, наразі активно ведеться робота в регуляторному полі у напрямку змін до трудового законодавства, зокрема у частині працевлаштування осіб з інвалідністю. У цьому контексті для бізнесу принциповим є створення дієвого ефективного механізму підвищення зайнятості, який мотивував би як компанії, так і кандидатів з інвалідністю.
    
    Окрім цього, у квітні в рамках Жіночого клубу Асоціації розпочався проєкт «Бізнес за її правилами», спрямований на просування жіночого лідерства. Протягом зустрічей із жінками-керівницями або власниками українських і міжнародних компаній учасники дізнаються про те, як можна нести зміни на рівні компаній, про шлях до успіху, принципи в роботі і житті, управління бізнесом, створення та мотивацію успішної команди, тощо. Цей проєкт є своєрідним жіночим бізнес-ком’юніті, де жінки можуть заручитись підтримкою, відкрити і розвивати в собі лідерські навички. І це далеко не весь перелік.
    
    Відтак, Асоціація підтримує ідею підвищення обізнаності бізнесу й готова й надалі активно долучатись до її втілення.
    
    
    
    Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю