Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Об'єдналися заради порятунку: черкаські капелани та волонтери повезли допомогу в Чернігів

11 квітня, 2022 р.

    Черкаські капелани та волонтери повезли допомогу в ЧернігівСуспільне: Черкаси
    У Черкасах волонтери разом із військовими капеланами об’єдналися, щоб поїхати евакуйовувати людей із Чернігова. З собою взяли гуманітарну допомогу для тих, хто залишився в місті.
    Волонтери вирушили до Чернігова командою. У коробки склали найнеобхідніші речі: їжу, одяг та медикаменти, а також гостинці від рідних, які живуть у Черкасах, розповів військовий капелан Володимир Педько.
    "Веземо передачі від переселенців, які передають своїм рідним, які там лишилися. Хтось просто передає гуманітарку. Склали машину з допомогою для людей із Чернігова, також заберемо для Азова і вирушаємо".
    Кожна посилка підписана й обов’язково дістанеться свого адресата, розповіла волонтерка Катерина. Це її перша поїздка.
    "Я не хвилююсь, не переживаю, все буде добре. Я скаут, наша волонтерська організація долучається до всіх таких заходів. Чим можемо, тим допомагаємо, так і долучились. До речі, автомобіль нам дали волонтери".
    Черкащанин Олег везе допомогу на власному авто. Він працював водієм за кордоном, а як почалася війна — повернувся додому.
    "Якщо ми всі разом, кожен із нас по трішки зробимо — швидше день перемоги буде", — пояснив чоловік.
    Зі слів військового капелана Володимира Педька, пункт призначення обрали, бо його звільнили від російських військ і дорога буде безпечнішою.
    
    "Ми знаємо, що там є повністю вільний заїзд, виїзд, тому ми можемо з чистою душею залучати волонтерів, і ми їх не ставимо під ризик. З’явився гуманітарний коридор, ми в той бік веземо гуманітарку, а назад веземо людей, — у нас подвійна місія", — розповів пан Володимир.
    
    За його словами, якби було більше транспортних засобів, то ще більше людей можна було б вивести.
    
    "Хтось їде в центр допомоги переселенцям, хтось до своїх рідних. А для когось Черкаси — це просто проміжний пункт, щоб далі поїхати в більш безпечне місце".
    
    Також, за словами капелана, волонтери знають ще багато міст, звідки треба вивозити людей. Втім зараз немає можливості туди доїхати.
    
    РАНІШЕ:
    24 лютого о четвертій годині ранку Росія напала на Україну. Президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.
    Зранку 1 березня на Черкащині зафіксували чотири вибухи в Уманському районі. Життю черкаських військових, які отримали травми під час вибухів в Умані, нічого не загрожує.
    12 березня на Черкащині під час нічних авіанальотів збили ракету. Її уламки впали на подвір'я, пошкодивши будинок і кілька авто, травмованих немає повідомив керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
    На Черкащині в ніч на 16 березня збили ракету, повідомив радник керівника Обласної військової адміністрації Олександр Скічко. За його словами, травмованих унаслідок події немає.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю