Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Їжа, одяг та ліки: як у Франківську студенти-волонтери допомагають переселенцям

26 квітня, 2022 р.

    Волонтери громадської організації "Між іншим" упродовж двох місяців надають гуманітарну допомогу людям, які через війну покинули свої домівки та переїхали до Івано-Франківська. Такий волонтерський штаб 25 лютого створили студенти івано-франківських вищих навчальних закладів.
    
    Щодня у волонтерський штаб приходять за допомогою приблизно 20 вимушених переселенців, каже волонтерка Вероніка Куфлюк.
    Найчастіше, каже Вероніка Куфлюк, переселенці просять харчі, постільну білизну та засоби гігієни
    За весь час роботи тут допомогли 500 людям. Щоб отримати необхідний набір, потрібно заздалегідь зареєструватися, а у штаб взяти із собою документ, який засвідчує статус внутрішньо-переміщеної особи. Після цього волонтери в електронній базі даних формують списки гуманітарної допомоги окремо для кожної людини.
    
    За словами Вероніки Куфлюк, реєстрація потрібна, щоб визначити потреби людей, які звертаються за допомогою. Найчастіше, каже волонтерка, переселенці просять харчі, постільну білизну та засоби гігієни.
    
    "У нас є свій сайт, куди ми вносимо дані. Люди самі обирають, що їм потрібно. Ми також перелічуємо їм певний список — продуктовий набір: крупи, макарони, олія цукор, рибні консерви. Далі — засоби гігієни. Опісля ми додаємо одяг за потреби За кілька днів телефонуємо, люди до нас приходять, кажуть свій номер і тоді забирають посилку", — розповідає Вероніка Куфлюк.
    
    25 квітня гуманітарну допомогу отримала Людмила, яка разом із чоловіком переїхала до Івано-Франківська з Харкова. Жінка розповідає, через активні бойові дії у місті не встигли зібратися та взяти із собою необхідні речі. Тому звернулися за допомогою до волонтерів.
    
    25 квітня гуманітарну допомогу отримала Людмила, яка разом із чоловіком переїхала до Івано-Франківська з Харкова
    
    "Отримали продуктовий набір, посуд, ліки. Ми дуже вдячні. Нещодавно замовили й швидко отримали — навіть тижня не довелося чекати", — говорить Людмила.
    
    Зі слів волонтерки Софії Піндус, усю гуманітарну допомогу сюди приносять місцеві жителі або надсилають благодійні організації. Окрім допомоги вимушеним переселенцям, з волонтерського штабу відправляють також гуманітарні вантажі українським бійцям на передову.
    
    "Ми починали просто як знайомі, студенти й не тільки — зібралися небайдужі, які знали одне одного. З часом "розрослися" так, що в нас тепер волонтерять і переселенці, і знайомі людей з інших областей. Дехто приводить своїх дітей, щоби вчилися волонтерити", — каже Софія Піндус.
    
    Зі слів Софії Піндус, усю гуманітарну допомогу сюди приносять місцеві жителі або надсилають благодійні організації
    
    За її словами, через велику кількість звернень у волонтерському штабі не вистачає продуктів, постільної білизни та дитячих речей.
    
    Тому волонтери просять про допомогу. Усі необхідні речі можна приносити до гуманітарного хабу, що розташований на вулиці Шевченка, 57.
    
    Фото і текст: Суспільне Карпати


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати