Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Є кілька варіантів, яким способом Росія може платити компенсацію Україні за розв'язану війну в нашій країні. - Посол Олена Зеркаль

26 травня, 2022 р.

    Про це розповіла Олена Зеркаль, надзвичайний та повноважний посол, радник міністра енергетики України під час Київського форуму з питань безпеки у рамках військового циклу "Боротьба за Україну".
    
    Іракський варіант
    Росія має резерви, які стосуються енергетики, з яких можна платити репарацію. "Щодо Іраку було прийнято кілька резолюцій і вони почали виплачувати компенсації із 30% нарахувань на нафту, що продавалася іракськими компаніями. Потім вони зменшували цей відсоток до трьох і так покривали репарації (за напад на Кувейт – Ред.) ", – наголосила Зеркаль.
    
    На думку Зеркаль, Україні не обов'язково створювати якийсь спеціальний орган, щоб домогтися репарації від Росії.
    
    "Насамперед нам потрібна допомога наших дипломатів, щоб вони більш ефективно працювали з нашими партнерами, тому що США та Великобританія є постійними членами Ради Безпеки ООН. Їхня позиція щодо того, як можна розглядати наступні кроки, які вже необхідно планувати, тут необхідно, щоб підключалися всі юристи, які могли б дати нам поради щодо ефективності роботи цієї компенсаційної комісії щодо того, як потрібно організувати фонд, який має акумулювати гроші ", – наголосила Зеркаль.
    
    Репарації
    Давно забуті, майже тотожні слова "репарація та контрибуція" знову на слуху. Їх у одному зі звернень порадив росіянам вивчати президент України Володимир Зеленський. Сайт "Сегодня" з'ясовував, що це за терміни?
    Тему компенсації від Росії вже порушив президент Польщі Анджей Дуда під час візиту до Таллінна та переговорів із президентом Естонії Аларом Карісом


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати