Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Сьогодні Європейська комісія представила свої висновки щодо заяв про членство в ЄС, поданих на запрошення Ради Україною, Грузією і Республікою Молдова.

22 червня, 2022 р.

    Сьогоднішні висновки засновані на оцінці Комісією у світлі трьох підбірок критеріїв вступу до ЄС, погоджених Європейською радою: політичні критерії, економічні критерії і спроможність країни взяти на себе зобов'язання членства в ЄС (acquis ЄС). Висновки також враховують зусилля України, Молдови і Грузії у виконанні своїх зобов'язань за Угодами про асоціацію, включно з Поглибленими і всеохопними зонами вільної торгівлі, які обіймають значну частину acquis.
    
    Європейська комісія встановила, що Україна в цілому далеко просунулася у досягненні стабільності інститутів, які гарантують демократію, верховенство права, права людини, повагу і захист меншин; продовжує нарощувати макроекономічні й фінансові надбання, демонструє значну стійкість макроекономічної і фінансової стабільності, хоча й потребує продовження далекосяжних структурних економічних реформ; а також поступово наближається до суттєвих складових acquis ЄС у багатьох галузях.
    
    Виходячи з цього, Комісія рекомендує відкрити перед Україною перспективу стати членом Європейського Союзу. Їй має бути надано статус кандидата, беручи до уваги те, що в низці областей вжито помітних кроків.
    
     Стосовно Молдови Європейська комісія дійшла висновку, що країна має міцну основу для досягнення стабільності інститутів, які гарантують демократію, верховенство права, права людини, повагу і захист меншин; макроекономічна політика була обґрунтованою і досягнуто успіху в зміцненні фінансового сектору та бізнес-середовища, але залишається провести ключові економічні реформи; країна заклала міцну основу для подальшого узгодження з acquis ЄС
    
    Виходячи з цього, Комісія рекомендує відкрити перед Молдовою перспективу стати членом Європейського Союзу. Їй має бути надано статус кандидата, беручи до уваги те, що в низці областей вжито помітних кроків.
    
    Європейська комісія вважає, що Грузія має наявну основу для досягнення стабільності інститутів, які гарантують демократію, верховенство права, права людини, повагу і захист меншин, незважаючи на те, що останні події підірвали просування країни; вона досягла хорошого рівня макроекономічної стабільності і має помітні надбання в економічній політиці та сприятливе бізнес-середовище, але необхідні подальші реформи, щоб поліпшити функціонування ринкової економіки; в цілому, Грузія створила міцну основу для подальшого узгодження з acquis ЄС.
    
    Виходячи з цього, Комісія рекомендує відкрити перед Грузією перспективу стати членом Європейського Союзу. Їй має бути надано статус кандидата, коли буде вирішено низку пріоритетних питань.
    
    Урсула фон дер Ляєн, Президентка Європейської комісії, сказала: «Україна, Молдова і Грузія поділяють сильне і правомірне прагнення приєднатися до Європейського Союзу. Сьогодні ми надсилаємо їм чіткий сигнал підтримки в їхніх прагненнях, попри те, що вони опинились у складних обставинах. Ми робимо це, наполягаючи на наших європейських цінностях і стандартах, прокладаючи шлях, яким вони повинні прямувати, аби приєднатися до ЄС. Висновки Комісії знаменують переламний момент у наших відносинах. Справді, це історичний день для народів України, Молдови та Грузії. Ми підтверджуємо, що вони свого часу належатимуть до Європейського Союзу. Наступні кроки зараз в руках наших держав-членів.»
    
    Олівер Варгеї, Комісар з питань сусідства і розширення, сказав: «Ми працювали швидко і ефективно, щоб мати можливість представити наші висновки в рекордно короткий строк. Ми очікуємо, що найближчими днями держави-члени ухвалять наступні рішення, але наші країни-партнери вже повинні розпочати роботу, аби, зі свого боку, втілити ключові реформи, окреслені у нашій рекомендації. Це має вирішальне значення для того, щоб Україна, Молдова та Грузія рухалися вперед на шляху до ЄС.»
    
    Наступні кроки
    
    Спираючись на висновки Європейської комісії, держави-члени ЄС тепер повинні одностайно ухвалити рішення щодо наступних кроків.
    
    З огляду на висновки Комісії, заяви про членство в ЄС від України, Грузії і Молдови буде обговорено 23 і 24 червня на наступній Європейській раді. Тим часом ЄС підтверджує свої зобов'язання і надалі зміцнювати зв'язки та поглиблювати партнерство заради підтримки України, Молдови і Грузії, відповідно до наших Угод про асоціацію та Поглиблених і всеохопних зон вільної торгівлі.
    
    Для довідки
    
    28 лютого 2022 року Україна подала заяву про членство в ЄС.
    
    3 березня 2022 року Грузія та Республіка Молдова подали заяви про членство в ЄС.
    
    7 березня Рада Європейського Союзу запропонувала Єврокомісії представити свої висновки щодо цих заяв. 8 квітня 2022 року Україна отримала частину анкети щодо політичних та економічних критеріїв, а частину щодо acquis ЄС - 13 квітня. Україна надала свої відповіді 17 квітня і 9 травня. Грузія і Молдова отримали першу частину анкети щодо політичних та економічних критеріїв 11 квітня 2022 року, а частину щодо acquis ЄС - 19 квітня. Молдова надала свої відповіді 22 квітня і 12 травня. Грузія надала свої відповіді 2 і 10 травня.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю