Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Агресія Росії проти України: ще 54 фізичних і 10 юридичних осіб потрапили під санкції ЄС

22 липня, 2022 р.

    Сьогодні Рада вирішила запровадити обмежувальні заходи ще до 54 фізичних та 10 юридичних осіб у відповідь на поточну невиправдану та неспровоковану військову агресію Росії проти України. Це рішення доповнює пакет санкцій «збереження та узгодження», схваленого Радою 21 липня 2022 року.
    
    «Ми внесли до списку ще один великий російський б анк, «Сбербанк», що завадить йому проводити операції за межами Росії. Ми також додаємо інших осіб, причетних до неспровокованої агресії Росії проти України, таких як військові чиновники, байкерський клуб «Нічні вовки» та агенти дезінформації», - Жозеп Боррель, Високий представник із закордонних справ і політики безпеки
    
    До списку потрапили високопоставлені особи політичного чи культурного істеблішменту, такі як члени Державної та обласних дум, місцеві політики, такі як мер Москви, а також високе військове керівництво і службовці, політики, призначені на українських територіях, захоплених Росією, члени націоналістичного байкерського клубу "Нічні вовки", пропагандисти і провідні бізнесмени.
    
    Серед юридичних осіб, до яких було застосовано санкції, – одна з основних фінансових установ Росії «Сбербанк», байкерський клуб «Нічні вовки», компанії, що працюють у військовій галузі чи суднобудівній промисловості або причетні до розкрадання українського зерна, а також різноманітні організації, що поширюють прокремлівську й антиукраїнську пропаганду.
    
    Оскільки сирійський режим підтримує, у тому числі військово, неспровоковану і невиправдану військову агресію Росії проти України, Рада вирішила також внести до списку шістьох осіб і одну організацію, що причетні до вербування сирійських найманців для участі у бойових діях в Україні разом з російськими військами.
    
    Загалом обмежувальні заходи ЄС щодо дій, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України чи загрожують їм, нині поширюються на 1212 фізичних і 108 юридичних осіб. Активи таких осіб підпадають під замороження, а громадянам і компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. Фізичним особам також заборонено в’їзд на територію ЄС чи транзит через неї.
    
    Для притягнення до повної відповідальності сирійського режиму за його роль у війні в Україні Рада також вносить до списку ще чотирьох осіб і одну юридичну особу в рамках окремого режиму санкцій щодо обмежувальних заходів з огляду на ситуацію в Сирії (Рішення Ради 2013/255/CFSP). Серед них високопоставлений військовий чиновник, залучений до вербування сирійських найманців для участі у бойових діях в Україні разом з Росією, особи, які отримують вигоду від режиму або підтримують його, а також провідні бізнесмени, що працюють у Сирії.
    
    ЄС твердо стоїть на боці України та продовжуватиме потужно підтримувати економічну, військову, соціальну та фінансову стійкість України, у тому числі шляхом надання гуманітарної допомоги.
    
    ЄС рішуче засуджує невибіркові атаки Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру і закликає Росію негайно й безумовно вивести всі свої війська та військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Має дотримуватися міжнародне гуманітарне право, у тому числі щодо поводження з військовополоненими. Українцям, особливо дітям, яких примусово вивезли до Росії, необхідно негайно дозволити безпечно повернутися. Росія, Білорусь і всі відповідальні за воєнні та інші тяжкі злочини будуть притягнуті до відповідальності за свої дії відповідно до міжнародного права.
    
    У своїх висновках від 23-24 червня 2022 року Європейська рада підкреслила, що ЄС залишається твердо налаштованим надавати подальшу військову підтримку Україні, щоб допомогти їй здійснити своє невід’ємне право на самооборону від російської агресії та захистити свою територіальну цілісність і суверенітет.
    
    Відповідні правові акти з іменами фізичних та юридичних осіб у списку опубліковані в Офіційному журналі ЄС.
    
    Official Journal of the EU, 21 July 2022 (L193)
    Official Journal of the EU, 21 July 2022 (L194)
    Russia’s aggression against Ukraine: EU adopts “maintenance and alignment” package (press release, 21 July 2022)
    EU response to Russia's invasion of Ukraine (background information)
    European Council conclusions of 23-24 June 2022


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю