Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


З нагоди Загальноєвропейського дня памяті жертв усіх тоталітарних і авторитарних режимів Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн зробила таку заяву:

25 серпня, 2022 р.

   
    З нагоди Загальноєвропейського дня пам’яті жертв усіх тоталітарних і авторитарних режимів Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн зробила таку заяву:
    
    «23 серпня ми вшановуємо пам’ять жертв тоталітарних і авторитарних режимів у Європі та за її межами. Сьогодні, у 83-ту річницю підписання пакту Молотова-Ріббентропа, ця дата набуває особливого значення. Цього року Путін повернув жахи війни в Європу разом із нагадуванням, що мир не можна сприймати як належне.
    
    Болісні згадки про минуле – це вже не далекий спогад; сьогодні вони знайшли своє відлуння у незаконній і невиправданій війні Росії проти України. Нас надихає мужність тих, хто тоді протистояв несправедливості, і ми висловлюємо нашу повагу та підтримку багатьом чоловікам і жінкам, які стоять на захисті сьогодні. Український народ віддає життя задля захисту цінностей, на яких побудовано наш Союз.
    
    Сьогодні, як ніколи, ми об’єдналися проти російської пропаганди, що контролюється державою, яка спотворює історію, поширює змову та карає тих, хто їй протистоїть. Ми рішуче продовжуватимемо нашу роботу з протидії дезінформації. І ми подбаємо про те, щоб ті, хто виступав проти тоталітаризму, не були забуті.
    
    Цей день також нагадує нам, що Європа була побудована для захисту миру, сприяння демократії, верховенству права та забезпеченню захисту універсальних прав і свобод. Наш Союз був створений для того, щоб ми, європейці, сторонилися війни та гноблення. Свобода від тоталітаризму та авторитаризму лежить в основі Європейського Союзу, підвалинами якого є мир, верховенство права та демократія.
    
    Разом ми продовжуватимемо відстоювати ці засадничі цінності. Ми й надалі підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно. Ми не заспокоїмося, допоки ви не отримаєте перемогу».
    
    Контекст
    
    Загальноєвропейський день пам’яті жертв усіх тоталітарних і авторитарних режимів, який відзначається з 2009 року, є нагодою зберегти пам’ять про жертв.
    
    Європейська Комісія підтримує проєкти по всій Європі, які стосуються історії тоталітарних злочинів і заохочують до проведення днів пам’яті. Ґрунтуючись на програмі «Європа для громадян» на 2014-2020 роки, нова програма «Громадяни, рівність, права та цінності» підтримує акції пам’яті щодо причини виникнення тоталітарних режимів, зокрема нацизму, а також фашизму, сталінізму та тоталітарних комуністичних режимів.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю