Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Будуємо безпечне майбутнє: ЄС та Литва виділили 15,5 млн євро на бомбосховища для шкіл в Україні

22 лютого, 2024 р.

    Європейська Комісія виділяє 15 мільйонів євро на будівництво нових бомбосховищ для шкіл у гарячих точках України. Литва надає додаткових півмільйона євро і бере відповідальність за реалізацію проєкту. Таку угоду підписали між Представництвом Європейської Комісії в Україні та литовським Центральним агентством управління проєктами CPVA.
    
    Катаріна Матернова, пані посол Європейського Союзу в Україні, заявила: "Російська військова агресія позбавляє тисячі українських дітей нормального життя та освіти. Наша остання ініціатива підкреслює непохитну відданість ЄС забезпечити максимально безпечне освітнє середовище для всіх дітей в Україні".
    
    Через цілеспрямоване знищення агресором шкіл, дитячих садків та інших освітніх закладів, кожна сьома школа в Україні пошкоджена або зруйнована. В країні зростає покоління дітей, які не взагалі не відвідують школу. Близько 1,6 мільйона школярів і 0,2 мільйона дошкільнят не відвідують навчальні заклади, а близько 900 000 дітей заявляють про бажання навчатися дистанційно.
    
    Ініціатива з будівництва бомбосховищ є ще одним прикладом підтримки Європейським Союзом освітнього сектору України. Вона також є продовженням зусиль Литви та CPVA заради відновлення України.
    
    Програма ЄС надає перевагу регіонам, які потерпають від військових дій найбільше — Чернігівщина, Сумщина, Миколаївщина, Запоріжжя, Харківщина та Одещина. Щонайменше п’ять укриттів планують побудувати у цих прифронтових областях.
    
    "Жорстокі напади Росії на цивільне населення - це спроба зламати волю українців до опору. Але Україна неодноразово доводила, що їй не вистачає не волі до опору, а зброї. Західні партнери повинні розуміти важливість військової допомоги та фінансування цивільного захисту для України", - каже Габріеліус Ландсбергіс, Міністр закордонних справ Литви.
    
    "Наша мета - повернути якомога більше дітей до школи. Для цього поблизу шкіл мають бути побудовані безпечні укриття, що відповідають найсучаснішим вимогам. Діти і вчителі повинні мати змогу не лише сховатися від обстрілів, але й продовжити уроки та заняття під час, на жаль, регулярних повітряних атак", - заявила Раса Сураучєнє, заступник директора литовського державного агентства CPVA.
    
    Для того, аби школи в Україні могли функціонувати, вони повинні мати укриття або принаймні обладнаний підвал. Зараз в Україні налічується понад 13 000 шкіл, 3 500 з яких не мають цих необхідних для воєнного часу об'єктів.
    
    Спільно з Міністерством освіти і науки та Міністерством реставрації України CPVA відібрала школи з найбільшою кількістю учнів, яким бракує навіть мінімально обладнаних укриттів.
    
    Будівництво бомбосховищ для цих шкіл доповнить єдину відсутньою ланку в ланцюжку "школа - укриття - офлайн-освіта". Завдяки новозбудованим укриттям близько п’яти тисяч учнів цих шкіл у найближчі півтора року зможуть повернутися до офлайн навчання.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю