Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС надає Україні сучасну техніку для розмінування

31 травня, 2024 р.

    Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова офіційно передала Державній службі з надзвичайних ситуацій України три системи розмінування DOK-ING MV-10.
    Ця партія була нещодавно передана Європейським Союзом в межах пакету підтримки гуманітарного розмінування в Україні на суму 25 мільйонів євро, оголошеного на Саміті Україна-ЄС у лютому 2023 року. Пакет призначений для забезпечення нагальних потреб українських державних операторів з розмінування – від базового обладнання для саперних підрозділів до піротехнічних транспортних засобів і роботизованих систем розмінування.
    
    «ЄС підтримує Україну у вирішенні проблем, пов'язаних з мінним забрудненням, в тому числі шляхом надання терміново необхідного обладнання. Три великі машини для розмінування, які ми передаємо сьогодні, допоможуть Україні швидше та безпечніше повернути землі до цивільного використання. Наша спільна робота рятує життя, дає надію і сприяє розбудові кращого майбутнього для України», – зазначила пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.
    
    Комплекс MV-10 здатний знешкоджувати як протипіхотні, так і протитанкові міни та інші боєприпаси, що не вибухнули, і є особливо ефективним при розмінуванні великих територій. Завдяки дистанційному управлінню він особливо безпечний в процесі експлуатації. Ця підтримка з розмінування також включає спеціальний навчальний курс для українських операторів, які працюватимуть з комплексом MV-10.
    
    Як зазначив заступник Голови ДСНС України Роман Примуш, зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні є свідченням потужної та рішучої підтримки України з боку надійних партнерів. «Дякуємо Вам за вашу активну роль в організації надання Україні міжнародної технічної допомоги та за непохитну підтримку у цей надзвичайно складний для нашої держави час, коли виборюється наше право бути вільними і незалежними у кривавій війні, яку розв’язала росія проти України», – наголосив він.
    
    Через повномасштабну агресивну російську війну Україна є однією з найбільш забруднених мінами та вибухонебезпечними боєприпасами країн світу.
    
    Розмінування територій, звільнених від російської окупації, має важливе значення для відновлення та відбудови України. Воно дозволяє цивільному населенню безпечно повернутися та відновити економічну діяльність, зокрема, у транспортній, торговельній та сільськогосподарській галузях.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю