Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Розширення ЄС - нові можливості чи ізоляція?

29 квітня, 2004 р.

    *****
    
    З 1 травня Україна матиме безпосередній кордон з кількома країнами Європейського Союзу. Перевага це чи небезпека нової залізної завіси?
    Запрошуємо до обговорення на форумі, а також до участі в програмі Української Служби Бі-Бі-Сі 30 квітня о 19:00 за київським часом.
    Надсилайте через форум ваші номери телефонів і думки та запитання, на які відповідатимуть гості у студії Бі-Бі-Сі. Упродовж тижня ви також можете нам зателефонувати на номер у Києві (044) 491 27 14.
    Україна вже в Європі. Але влада корумпована та кримінальна. Треба владу ізолювати від народу.
    Михайло, Білгород-Дністровський
    
    Все зрозумів! З Україною треба дружити завжди і співпрацювати у всіх галузях!
    Ніколай Смірнов, Москва
    
    Дуже боляче спостерігати за продажною та зрадницькою політикою Кучми, Азарова, Януковича та парламентської більшості до України, її народу та державності. Особливо це відчувається зараз, коли група країн вступає до Євросоюзу, серед яких повинна була бути і Україна.Та президент і його януковичі гавриші та азарови, не питаючи народу приєднують Україну до єеп замість обіцяної Європи. ... Єдине спасіння це справжній європейський вибір на президентських виборах, якщо бажаєте жити як цивілізовані країни живуть. Пропрезидентський провладний проросійський напрям це напрям в російську безодню, з якої Україні можливо прийдеться вибиратись тисячоліття. Тому побережіть своїх дітей, внуків від майбутніх гулагів, голодоморів, від тотального знищення української мови та культуру нашим стратегічним ворогом.
    Тарас, США
    
    Головне щоб скасували візи, бо інакше ми будемо у блокаді. Мене гріє той факт, що Литва, Латвія, і Естонія уже в ЄС. Значить і наша черга не за горами.
    Володимир, Тернопіль
    
    Слідкуючи за подіями на Україні, я дивуюся з наших політиків, особливо з "Наших Українців", бо як можна було допустити ЄЕП??? Не вірю що росіяни купили їх. Це що знову до "старшого брата"??? Думаю потрібні радикальні зміни і дуже їх чекатиму восени, на виборах, досить було робити сміх з себе перед Європою. Хто нас пустить до цивілізованої Європи??? Дай Боже нам розуму і національної свідомості".
    Роман, Будапешт
    
    Це створить незручності не лише мешканцям України та Росії, але тим самим Болгарії, чи Чехії. Європа, сама себе захищає, ціною розриву давніх економічних, культурних та інших зв'язків. Що доброго можна звідси отримати? Україна та Росія повинні відродити ті галузі промисловості, які задихнулися в наслідок відкритості економіки. Європа сама закривається. В України є наприклад нагода відродити своє сільське господарство, яке перебуває в сумному стані.
    Григорій, Санкт-Петербург, Росія
    
    Якшо нічого не зміниться, це буде лише справжня нова "Берлінська стіна". Вільна торгівля з новими членами ЄС скасована. Процедура отримання віз принизлива, крім того, візи дорогі (крім Польщі), а туризм до "старих" членів ЄС став неймовірно складним (та й до тої ж Чехії, чи Болгарії теж). Раніше можна було досить просто, наприклад, покататися взимку на лижах в Австрії. Тепер всі бояться отримати в посольстві відмову та штамп про це в паспорті. Таким чином, "залізна завіса" вигідна лише для тіньових діячів, які будуть безумовно процвітати. Звичайна ж людина у багатьох випадках просто відмовиться від поїздки. Ну хіба що ДУЖЕ треба... І так тепер напевно буде на всіх кордонах, якщо не гірше. Напевно, Європі так треба? І це є політика нового "добросусідства".
    Ірина, Львів
    
    
    Чи постане на українському кордоні з ЄС новий берлінський мур?
    
    З огляду на події в Мукачевому важко прогнозувати, що то буде. Але однозначно, що ставлення до України з боку ЄС не покращиться. Ми створили собі мукачевський імідж у виборчому процесі і реакція Європи може бути різною: від створення залізної завіси, до жорсткого контролю виборчого процесу на президентських виборах. Як на мене останнє необхідне Україні, хоча і це навряд чи зможе вплинути на владу і скоріше за все ми побачимо виключно "показові" президентські вибори з усім можливим брудом (хоча б без крові). Це перше, а друге то ЄЕП. Вся світова спільнота здивована вступом України до ЄЕП. І це дійсно дивно. Хоча напевне більш несистемної, неграмотної і продажної політики не мала жодна країна світу за всю історію людства. Хоч у чомусь ми перші.
    Сергій, Київ,
    
    Звичайно, розширення ЄС поставить Україну в нові умови. В нових умовах опиниться й сам Європейський Союз. Тепер урядовці в Україны матимуть більш жорсткі відносини з Євросоюзом, передусім в галузі мігрантів, кордонів, безпеки. І звичайно, це змусить уряд і Верховну Раду більш чітко визначитись зі своїми євроінтеграційними намірами, перейти від декларацій до конкретних дій. Сам Євросоюз, опинившись безпосередньо поруч з Україною, розраховуватиме на стабільність свого нового сусіда - це питання безпеки ЄС - і, можливо, більш настійливо буде вимагати від України дотримуватись тих стандартів, на які Україна декларативно погодилась.
    Олексій Ігнатьєв, Суми
    Джерело: //www.bbc.co.uk/ukrainian


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю