Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Корупція в Україні не падає

14 травня, 2004 р.

    *** Корупція залишається великою проблемою для країн Південно-Східної Європи і держав СНД, включаючи Україну.
    
    Такого висновку дійшли експерти Світового банку в дослідженні, присвяченому боротьбі з корупцією в перехідний період, повідомляє "Німецька хвиля".
    
    Світовий банк порівняв дані 1999 і 2002 років щодо корупції у країнах Європи і Центральної Азії. За ці три роки в Україні залишилися практично такі самі високі показники корупції.
    
    Опитані експертами банку українські підприємства, як і досі, вважають корупцію перешкодою у своїй діяльності. Більше третини підприємств України досить часто змушені давати хабарі.
    
    У цілому хабарництво в Україні залишилося на тому самому рівні, а у сфері громадських послуг і судах хабарі стали брати частіше, говориться у доповіді Світового банку. За даними його експертів, від 2 до 2,5 відсотків прибутків українських підприємств ідуть на хабарі.
    
    Неофіційні платежі, підношення державним службовцям і пільги для ухвалення державними органами відповідних законів є для України відносно помірною проблемою, однак адміністративну корупцію розповсюджено доволі широко.
    
    Представляючи доповідь, одна з його авторок Шеріл Грей заявила: в країнах СНД люди вважають, що ситуація з корупцією стає дедалі гіршою.
    
    Документ було оприлюднено в четвер у Брюсселі.
    Джерело: Українська правда


Ваша оцінка перспективи вступу України до ЄС:
5 років
10 років
20 років
Ніколи