Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Геннадій Удовенко взяв участь у науково-практичній конференції "Проблеми інтеграції кримських репатріантів в українське суспільство"

19 травня, 2004 р.

    *** У своєму виступі він, зокрема, наголосив, що повернення кримськотатарського народу в Україну – це багатогранна загальноєвропейська гуманітарна проблема як з політичної, так і з правової точки зору. "Частина питань законодавчого характеру сьогодні практично вирішено. Зокрема, набуття громадянства депортованими, можливості їх працевлаштування, отримання освіти та інші, які можна умовно віднести до блоку проблем соціально-практичного характеру. Більш менш вирішено на державному рівні і питання стабільності фінансування державної програми повернення та облаштування депортованих", - сказав Г.Удовенко.
    
    Водночас, за його словами, практично не вирішеними залишаються питання, що стосуються поновлення прав депортованих, статусу кримськотатарського народу та його повної реабілітації. Ці питання можна умовно віднести до блоку питань політико-правового характеру.
    
    Уряд ініціював та подав на розгляд парламенту проект закону про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою, який було прийнято 23 березня 2004 р. у першому читанні. За короткий термін, з урахуванням положень депутатського законопроекту, його було доопрацьовано для прийняття в другому читанні.
    
    Зрозуміло, що прийняттю цього закону приділяється особлива увага як з боку органів державного управління, так і суспільно-політичних сил Автономної Республіки Крим та України в цілому. “Це й не дивно, підкреслив Г.Удовенко, оскільки у законопроекті передбачено комплекс державних заходів по фінансуванню процесу повернення та облаштування депортованих, пропонується законодавчо закріпити механізми компенсації втраченого майна, пільги особам, які постраждали внаслідок депортації.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати