Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


В Україну прибуває група датських військових фахівців-екологів

19 травня, 2004 р.

    19 травня в Україну, в рамках реалізації проекту щодо реабілітації території Державного полігону ракетних військ і артилерії Сухопутних військ ЗС України “Дівички”, прибуває група датських військових фахівців-екологів на чолі зі старшим офіцером управління екології командування Збройних Сил Королівства Данія майором Біргером Андерсеном.
    
    Даний візит є продовженням тривалої співпраці військових відомств України та Королівства Данія в питаннях забезпечення екологічної безпеки збройних сил та ліквідації наслідків військової діяльності і має на меті винайдення спільного рішення з організації подолання проблем природного врегулювання та організацію робіт в рамках реалізації проекту реабілітації території Державного полігону ракетних військ і артилерії Сухопутних військ ЗС України “Дівички” (смт. Дівички, Київська область).
    
    Зокрема, під час перебування в Україні датські військові фахівці-екологи побувають на Державному полігоні ракетних військ і артилерії Сухопутних військ ЗС України “Дівички”, де ознайомляться з ходом реалізації пілотного проекту щодо реабілітації території цього полігону.
    
    Крім того, під час спільних робочих зустрічей датські та українські військові екологи обміняються досвідом у галузі організації виконання природоохоронних заходів у збройних силах двох держав.
    
    Візит групи фахівців-екологів Збройних Сил Королівства Данії триватиме до 21 травня.
    
    Довідка. У травні 2002 року на базі Державного полігону ракетних військ і артилерії Сухопутних військ ЗС України “Дівички” (смт. Дівички, Київська область) було проведено презентацію пілотного проекту щодо реабілітації території. Цей проект було розроблено в рамках “Програми реабілітації територій, забруднених внаслідок військової діяльності, на 2002-2015 роки”, яку було затверджено Постановою Кабінету Міністрів України № 916 у липні 2001 року.
    
    Метою реалізації даного пілотного проекту є розробка типової системи обстеження територій військових полігонів, комплексне вивчення, картографування і оцінка на засадах ландшафтного підходу природних передумов реабілітації полігону “Дівички”, здійснення комплексу заходів з відновлення територій військових полігонів, забруднених внаслідок військової діяльності, для приведення їх екологічного стану до гарантовано-безпечних для довкілля і здоров’я людей рівнів та стандартів.
    
    Даний проект було розроблено Управлінням начальника військ радіаційного, хімічного та бактеорологічного захисту Генерального штабу Збройних Сил України та Центром військової екології Міністерства оборони України спільно з Міжнародним екологічним благодійним фондом “Aqua Vitae”, Національним науково-дослідним центром оборонних технологій і воєнної безпеки України, інститутом географії та інститутом гідробіології НАН України, Державним підприємством Міністерства оборони України “Центральний проектний інститут”, ТОВ “Науково-виробничий центр Інгеоком”, Харківським науковим центром військової екології “Екоцентр-43”, науково-дослідним дочірнім підприємством “Таско-Екос” корпорації “ТАСКО” та українським товариством охорони птахів.
    
    Згідно з Угодою між Міністерством екоресурсів України та Міністерством екобезпеки Королівства Данії, датська сторона надає технічну допомогу у реалізації проекту.
    
    Джерело: Урядовий портал


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій