Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Розпочато проект «Знай свої права!»

20 травня, 2004 р.

    *** Громадська організація «Фундація прав людини» здійснила перший етап освітнього проекту з прав людини для вчителів дитячих будинків, соціальних працівників та лідерів громадських організацій під назвою “Знай свої права!”, що реалізовується за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
    Метою проекту є підвищення фахового рівня педагогів дитячих будинків, лідерів громадських організацій та соціальних працівників Вінниччини та Кіровоградщини у питаннях поширення знань та навичок про права людини, запобігання порушень прав дитини, впровадження громадянської освіти в дитячих будинках та інтернатах.
    Проект реалізовуватиметься протягом шести місяців у двох зазначених областях і перший модуль вже відбувся 10-15 травня.
    У Вінниці участь у триденному семінарі-тренінзі взяли понад двадцять спеціалістів і протягом першого дня їм було запропоновано такі навчальні блоки, як "Права людини", "Міжнародна система правозахисту" та "Актуальні проблеим дотримання прав людини в Україні і Європі". На семінарі побували журналісти двох місцевих телерадіокомпаній та декількох газет. «Настрій у всіх був робочий» - розповів нам виконавчий директор «Фундації прав людини» Євген Фомін, - «А тому мети проекту нам точно вдасться досягти. Ми плануємо налаштувати вчителів на позитивне сприймання концепції прав людини і викладання цього навчального курсу із застосуванням інтерактивних технологій у школах та дитбудинках Вінницької області». Серед учасників семінару були лідери таких громадських організацій як «Відкриті серця», «Паросток», «Гармонія», «Надія» та «Вікторія», а також викладачі інтернатів. Вони працюють переважно з молоддю, котра має особливі потреби та з їх батьками.
    У Кіровограді ж протягом трьох днів участь у семінару взяли як представники обласного центру, так і спеціалісти сфери освіти із районів Кіровоградської області: Ольга Різноока зі Світловодська та Світлана Філіпова і Олена Чулюкова зі Знам’янки, Світлана Хівренко із Новоукраїнки та Ліліана Шупікова із Бережанської загальноосвітньої школи, Ганна Садовенко із Оленокосогорово, Сергій Тарковський (Ульянівка) та Олег Балан (Мала Виска).
    Кіровоград був представлений спеціалістами Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», Економіко-правового колледжу, дитячого будинку інтернатного типу «Барвінок» та кіровоградської загальноосвітньої школи-інтернату. Серед лідерів громадських організацій, котрі взяли участь у семінарі, були Тетяна Стратонова (громадська фундація «Педагогічний загін») із Новоукраїнки, Марина Вінник та Наталя Погрібна («Інститут соціальної адаптації»), а також Олена Раєва (Українське товариство сліпих «УТОС») із Кіровограду.
    Теми, яких торкаються вчителі та тренери у ході тренінгу, можна окреслити як «права людини», «міжнародна система захисту прав людини», «права дітей», «викладання прав людини в дитячих будинках» та інші. Наступним етапом проекту стане практична фаза – проведення учасниками проекту лекцій та інших тематичних заходів (конкурсів творів, малюнків, дебатів) з питань прав людини у дитячих будинках (червень - серпень 2004 року). Заключним моментом проекту стане підсумкової конференції з обміну досвідом та розробки стратегії подальших дій у вересня-жовтня 2004 року.
    Адреса бюро ФПЛ: 02094, м. Київ, бульвар Праці, 10 – 53;
    Телефон /факс: (044) 558-36-01; e-mail: ukrhrf@ukr.net
    Контактні особи – Євген Фомін та Андрій Рибалка.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій