Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув проект закону "Про порядок прийняття рішень про розміщення, проектування, будівництво ядерних установок і об'єктів, призначених для пово

23 травня, 2004 р.

    *** Згідно чинного законодавства, прийняття рішень про розміщення, проектування, будівництво ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення, віднесено виключно до компетенції законодавчого органу держави.
    Разом з тим, як вважає автор поданого законопроекту А.Деркач, немає визначеного порядку прийняття таких рішень та які саме ядерні установки та об’єкти мають загальнодержавне значення. Не виписано й механізм участі місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування в цьому процесі. Юридично не визначені і можливості участі громадськості у прийнятті подібних рішень.
    Неврегульованість всіх зазначених питань може привести до перевищення повноважень органів влади різного рівня при прийнятті рішень, що стосуються долі мільйонів громадян України та суміжних країн, до ігнорування безпеки у ядерній енергетиці, до прийняття необґрунтованих рішень, які в майбутньому можуть стати причиною відмови від експлуатації або дострокового припинення експлуатації ядерних установок та об’єктів.
    В цілому, документ присвячений встановленню порядку прийняття рішень щодо розміщення, проектування і будівництва ядерних установок та об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами.
    Народні депутати, погоджуючись із потребою удосконалення законодавства в цьому плані, разом з тим вважають, що доцільніше було б приймати не окремий вузько спеціалізований закон, а комплекс змін до низки діючих законів даного напрямку, які містять норми, визначаючі порядок прийняття рішень, про які йдеться. Тому за підсумками обговорення, члени Комітету вирішили направити законопроект на доопрацювання.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій