Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект "Про Національний екологічний фонд"

2 червня, 2004 р.

    Цей документ містить пропозиції щодо законодавчого забезпечення формування та функціонування Національного екологічного фонду.
    
    В ньому, зокрема, автори визначають правовий статус екологічних фондів, їх доходи й видатки, організаційні засади діяльності тощо. Необхідність його прийняття обумовлюється потребою збільшення обсягів фінансування природоохоронної діяльності, мобілізації коштів і підвищення ефективності їх використання.
    
    Але в законопроекті, вважають члени Комітету, не міститься визначення Національного екологічного фонду і створення його, як такого, не передбачається. Натомість намічається організувати декілька екологічних фондів, які належать до сфер управління й підпорядкування різних органів виконавчої влади. Тобто йдеться не про один фонд, як це визначає назва проекту, а про декілька самостійних фондів.
    
    Як зазначали при обговоренні народні депутати, в законопроекті має бути забезпечена більш широка і детальна регламентація відповідних питань. Зокрема, доцільно визначити порядок формування і склад дирекцій фондів. Відповідно до Бюджетного кодексу України слід визначити порядок планування та фінансування природоохоронних заходів з відповідних фондів, здійснення контролю за використанням коштів тощо. Крім того, не визначені механізми фінансування на зворотній основі, фінансової підтримки виконавців природоохоронних заходів через здешевлення банківських кредитів.
    Джерело: Прес-служба


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій