Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Стипендії Фонду імені Конрада Аденауера

4 червня, 2004 р.

    *** Короткострокові і довгострокові стипендії.
    
    Короткострокові стипендії Фонду імені Конрада Аденауера надаються:
    
    - для одержання пост-дипломної освіти у вищих навчальних закладах Німеччини по вже придбаній спеціальності гуманітарного профілю, до числа яких відносяться, насамперед , економіка і фінанси, політологія, юриспруденція, журналістика, соціологія, новітня історія, управління, філософія (спеціалізація, підвищення кваліфікації), терміном у 1-2 семестру;
    
    - чи аспірантам - докторантам для збору матеріалів, підготовки дисертаційних досліджень по зазначеним вище спеціальностях і для спілкування з німецькими колегами відповідного профілю, у випадку, якщо тема дисертації зв'язана з ФРН чи німецьким досвідом. Подібні стипендії як правило, надаються терміном на 3 місяці, хоча в деяких випадках можливе продовження термінів;
    
    - чи аспірантам - докторантам для збору матеріалів, підготовки дисертаційних досліджень по зазначеним вище спеціальностях і для спілкування з німецькими колегами відповідного профілю, у випадку, якщо тема дисертації зв'язана з ФРН чи німецьким досвідом. Подібні стипендії як правило, надаються терміном на 3 місяці, хоча в деяких випадках можливе продовження термінів;
    
    - викладачам, а також співробітникам науково-дослідних інститутів і управлінських структур для підготовки підручників, монографій, наукових статей, навчальних посібників, збірників законів і т.д. терміном на 3 місяці;
    
    - пишучим журналістам, для яких є спеціалізована програма в Інституті ЗМІ концерну "Франкфуртер Альгемайне Цайтунг" у Франкфурті - на - Майне, терміном 1 місяць.
    
    Обов'язковою вимогою до здобувачів короткострокових стипендій є наявність диплома про вищу освіти з оцінками, що значно перевищують середній бал; вільне володіння німецькою, - а для фахівців економічного профілю, бажано, і англійською - мовами, що перевіряються співробітниками Фонду в 40 - 45 хвилинній бесіді. Очевидна перевага віддається здобувачам, що активні в суспільному і політичному житті своєї країни.
    
    Заяви з необхідним пакетом документів приймаються і розглядаються протягом усього року. Після надання пакета документів необхідно пройти співбесіду за фахом у представництві Фонду Аденауера. У ході бесіди, що ведеться німецькою мовою , будуть порушені проблеми економічного, а також суспільно-політичного розвитку України і Німеччини.
    
    Довгострокові стипендії
    
    Довгострокові стипендії є формою фінансової підтримки обдарованих молодих людей, що наміряються одержати повне вище утворення в університетах Федеративної Республіки Німеччини і диплом по гуманітарних спеціальностях, чи закінчити аспірантуру й одержати учений ступінь у Німеччині. Максимальний термін стипендії в цьому випадку найчастіше складає 2 - 3 роки. Документи на одержання довгострокової стипендії можна подавати вже після другого року навчання в вітчизняних університетах при наявності усіх відмінних оцінок, вільного володіння німецькою мовою, що повиннео бути підтверджено сертифікатом і відповідати сертифікату Інституту Ґете Mіttelstufe ІІІ чи Oberstufe, а також відповідних характеристик. Бажано також попередньо зв'язатися з одним з цікавлячих заявника навчальних закладів ФРН і довідатися, чи відповідає програма навчання його представленням і цілям, чи готова адміністрація - і на яких умовах - зарахувати заявника в даний університет.
    
    Таким чином, Фонд Аденауера прагне сприяти навчанню і підвищенню кваліфікації молодих наукових кадрів у очикуванні, що стипендіати неодмінно повернуться на батьківщину і будуть активно і відповідально працювати на всіх рівнях і в різних областях державного керування, у різних галузях економіки, навчальних чи закладах наукових центрах на благо своєї країни.
    
    Варто враховувати, що для одержання довгострокової стипендії необхідно крім співбесіди і конкурсного добору документів пройти також твердий отборочный конкурс, що проводиться в Москві один раз у 2 роки й у якому беруть участь, як правило, близько 30 попередньо відібраних чоловік з Росії, Білорусії, України, Грузії, Вірменії. (Останній конкурс відбувся в Москві у вересні 2002 року.)
    
    Для з'ясування деталей підготовки документів і з метою економії часу, а також щоб уникнути недорозуміння необхідно попередньо подзвонити в Московське бюро Фонду Аденауера.
    
    Необхідні документи
    
    Для одержання стипендій здобувачам необхідно представити наступний набір документів:
    
    - Заявка на стипендію німецькою мовою на 1 - 1,5 сторінках, де повинна міститися коротка інформація про утворення, спеціальність, спеціалізації, місці чи роботи навчання.
    
    - Повинні бути коротко і ємко сформульоване прохання про надання стипендії, мети, на реалізацію яких заявник просить стипендію, де саме заявник хоче учитися і чому, передбачувані терміни перебування в Німеччині; бажано, щоб були згадані контакти з навчальними закладами, чи професорами колегами по науковій діяльності в Німеччині, якщо такі маються. Крім того, бажані зведення про суспільно-політичну активність заявника.
    
    - Аспірантам, докторантам і вченим, що наміряється працювати над написанням чи дисертацій монографій, необхідно представити план дослідження, що планується виконати в Німеччині.
    
    - Автобіографія німецькою мовою
    
    - Ксерокопія атестата зрілості з табелем успішності, 3 копії перекладу на німецьку мову - завірені
    
    - Ксерокопія диплома про вище утворення з табелем успішності, 3 копії перекладу на німецьку мову (для студентів - копія залікової книжки з всіма оцінками; для кандидатів і докторів наук - копії відповідних дипломів, переведені).
    
    - 2-3 рекомендації (від професорів ВУЗІВ, з місця роботи, від адміністрації чи міста регіону, від суспільних чи політичних організацій, а також - якщо маються - відгуки про проходження чи практики навчання від партнерів у Німеччині).
    
    - Довідка про стан здоров'я, переведений і завірена.
    
    Крім того, необхідно заповнити німецькою мовою 3 екземпляри відповідної анкети, що надається здобувачам співробітниками Московського представництва після телефонної бесіди. До заповнених анкет необхідно прикласти 3 фотографії.
    
    Примітка: Усі документи повинні бути ретельно підготовлені німецькою мовою і представлені в Московське представництво Фонду Аденауера в трьох екземплярах.
    
    Крім того, повинні бути зазначені всі наявні можливості зв'язатися з заявником: номера телефону, е-maіl, точна адреса.
    Термін подачі до 30.07.2004 року
    
    Адреса: 01004, Київ, вул.Антоновича, 16, 2
    2271625


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій