Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Стипендії Фонду імені Конрада Аденауера

4 червня, 2004 р.

    *** Короткострокові і довгострокові стипендії.
    
    Короткострокові стипендії Фонду імені Конрада Аденауера надаються:
    
    - для одержання пост-дипломної освіти у вищих навчальних закладах Німеччини по вже придбаній спеціальності гуманітарного профілю, до числа яких відносяться, насамперед , економіка і фінанси, політологія, юриспруденція, журналістика, соціологія, новітня історія, управління, філософія (спеціалізація, підвищення кваліфікації), терміном у 1-2 семестру;
    
    - чи аспірантам - докторантам для збору матеріалів, підготовки дисертаційних досліджень по зазначеним вище спеціальностях і для спілкування з німецькими колегами відповідного профілю, у випадку, якщо тема дисертації зв'язана з ФРН чи німецьким досвідом. Подібні стипендії як правило, надаються терміном на 3 місяці, хоча в деяких випадках можливе продовження термінів;
    
    - чи аспірантам - докторантам для збору матеріалів, підготовки дисертаційних досліджень по зазначеним вище спеціальностях і для спілкування з німецькими колегами відповідного профілю, у випадку, якщо тема дисертації зв'язана з ФРН чи німецьким досвідом. Подібні стипендії як правило, надаються терміном на 3 місяці, хоча в деяких випадках можливе продовження термінів;
    
    - викладачам, а також співробітникам науково-дослідних інститутів і управлінських структур для підготовки підручників, монографій, наукових статей, навчальних посібників, збірників законів і т.д. терміном на 3 місяці;
    
    - пишучим журналістам, для яких є спеціалізована програма в Інституті ЗМІ концерну "Франкфуртер Альгемайне Цайтунг" у Франкфурті - на - Майне, терміном 1 місяць.
    
    Обов'язковою вимогою до здобувачів короткострокових стипендій є наявність диплома про вищу освіти з оцінками, що значно перевищують середній бал; вільне володіння німецькою, - а для фахівців економічного профілю, бажано, і англійською - мовами, що перевіряються співробітниками Фонду в 40 - 45 хвилинній бесіді. Очевидна перевага віддається здобувачам, що активні в суспільному і політичному житті своєї країни.
    
    Заяви з необхідним пакетом документів приймаються і розглядаються протягом усього року. Після надання пакета документів необхідно пройти співбесіду за фахом у представництві Фонду Аденауера. У ході бесіди, що ведеться німецькою мовою , будуть порушені проблеми економічного, а також суспільно-політичного розвитку України і Німеччини.
    
    Довгострокові стипендії
    
    Довгострокові стипендії є формою фінансової підтримки обдарованих молодих людей, що наміряються одержати повне вище утворення в університетах Федеративної Республіки Німеччини і диплом по гуманітарних спеціальностях, чи закінчити аспірантуру й одержати учений ступінь у Німеччині. Максимальний термін стипендії в цьому випадку найчастіше складає 2 - 3 роки. Документи на одержання довгострокової стипендії можна подавати вже після другого року навчання в вітчизняних університетах при наявності усіх відмінних оцінок, вільного володіння німецькою мовою, що повиннео бути підтверджено сертифікатом і відповідати сертифікату Інституту Ґете Mіttelstufe ІІІ чи Oberstufe, а також відповідних характеристик. Бажано також попередньо зв'язатися з одним з цікавлячих заявника навчальних закладів ФРН і довідатися, чи відповідає програма навчання його представленням і цілям, чи готова адміністрація - і на яких умовах - зарахувати заявника в даний університет.
    
    Таким чином, Фонд Аденауера прагне сприяти навчанню і підвищенню кваліфікації молодих наукових кадрів у очикуванні, що стипендіати неодмінно повернуться на батьківщину і будуть активно і відповідально працювати на всіх рівнях і в різних областях державного керування, у різних галузях економіки, навчальних чи закладах наукових центрах на благо своєї країни.
    
    Варто враховувати, що для одержання довгострокової стипендії необхідно крім співбесіди і конкурсного добору документів пройти також твердий отборочный конкурс, що проводиться в Москві один раз у 2 роки й у якому беруть участь, як правило, близько 30 попередньо відібраних чоловік з Росії, Білорусії, України, Грузії, Вірменії. (Останній конкурс відбувся в Москві у вересні 2002 року.)
    
    Для з'ясування деталей підготовки документів і з метою економії часу, а також щоб уникнути недорозуміння необхідно попередньо подзвонити в Московське бюро Фонду Аденауера.
    
    Необхідні документи
    
    Для одержання стипендій здобувачам необхідно представити наступний набір документів:
    
    - Заявка на стипендію німецькою мовою на 1 - 1,5 сторінках, де повинна міститися коротка інформація про утворення, спеціальність, спеціалізації, місці чи роботи навчання.
    
    - Повинні бути коротко і ємко сформульоване прохання про надання стипендії, мети, на реалізацію яких заявник просить стипендію, де саме заявник хоче учитися і чому, передбачувані терміни перебування в Німеччині; бажано, щоб були згадані контакти з навчальними закладами, чи професорами колегами по науковій діяльності в Німеччині, якщо такі маються. Крім того, бажані зведення про суспільно-політичну активність заявника.
    
    - Аспірантам, докторантам і вченим, що наміряється працювати над написанням чи дисертацій монографій, необхідно представити план дослідження, що планується виконати в Німеччині.
    
    - Автобіографія німецькою мовою
    
    - Ксерокопія атестата зрілості з табелем успішності, 3 копії перекладу на німецьку мову - завірені
    
    - Ксерокопія диплома про вище утворення з табелем успішності, 3 копії перекладу на німецьку мову (для студентів - копія залікової книжки з всіма оцінками; для кандидатів і докторів наук - копії відповідних дипломів, переведені).
    
    - 2-3 рекомендації (від професорів ВУЗІВ, з місця роботи, від адміністрації чи міста регіону, від суспільних чи політичних організацій, а також - якщо маються - відгуки про проходження чи практики навчання від партнерів у Німеччині).
    
    - Довідка про стан здоров'я, переведений і завірена.
    
    Крім того, необхідно заповнити німецькою мовою 3 екземпляри відповідної анкети, що надається здобувачам співробітниками Московського представництва після телефонної бесіди. До заповнених анкет необхідно прикласти 3 фотографії.
    
    Примітка: Усі документи повинні бути ретельно підготовлені німецькою мовою і представлені в Московське представництво Фонду Аденауера в трьох екземплярах.
    
    Крім того, повинні бути зазначені всі наявні можливості зв'язатися з заявником: номера телефону, е-maіl, точна адреса.
    Термін подачі до 30.07.2004 року
    
    Адреса: 01004, Київ, вул.Антоновича, 16, 2
    2271625


Ваша оцінка перспективи вступу України до ЄС:
5 років
10 років
20 років
Ніколи