Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


В інтересах українських моряків Ніна Карпачова звернулася

15 червня, 2004 р.

    *** Як відомо, правоохоронні органи Іспанії на підставі свідчень запідозрили українських моряків, членів екіпажу судна “Zudar Sexto” - Володимира Калініна, Романа Кутєпова, Олексія Осадчого та Василя Гур’євського – в приналежності до злочинного угруповання з контрабанди наркотиків. Згідно із запитом іспанських колег про видачу чотирьох українців, 25 жовтня 2003 року їх було заарештовано поліцією Республіки Кабо Верде (Зеленого Мису).
    
     Майже чотири місяці компетентні органи невеличкої острівної держави не приймали жодного рішення щодо затриманих українських моряків, які категорично заперечували будь-яку свою причетність до інкримінованих їм злочинних діянь. Доведені до відчаю люди у лютому 2003 року розпочали голодування і звернулися до органів державної влади України та до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової по допомогу.
     Ніна Карпачова двічі, 3 березня та 14 квітня 2004 року, зверталася до Голови Комісії з прав людини Республіки Кабо Верде пані Вера Едуард з проханням забезпечити право українських громадян на медичну допомогу та гарантувати під час розгляду справи їхні процесуальні права, які, за наявною інформацією Уповноваженого, були порушені.
     Завдяки сприянню колеги Ніни Карпачової Верховний Суд Кабо Верде прискорив розгляд матеріалів справи, однак прийняв рішення задовольнити клопотання іспанської сторони – екстрадіювати українських моряків до Іспанії. 7 травня 2004 року адвокат підсудних оскаржив це рішення до Конституційного суду Республіки Кабо Верде.
     Наразі подальша доля громадян України залишається невизначеною попри хиткість і непевність пред’явлених їм звинувачень. Зараз вони перебувають під арештом у в’язниці міста Прайя, столиці країни, хоча Міністерство закордонних справ та Міністерство юстиції України неодноразово зверталися до Кабо Верде та Іспанії з проханням передати кримінальне провадження у цій справі до України, адже така можливість передбачена відповідними положеннями міжнародного права.
     Єдиною формою протесту для наших громадян проти утримання у важких психологічних та побутових умовах залишається голодування, до якого вони неодноразово змушені були вдаватися. Все це негативно позначилося на стані їхнього здоров’я.
     Не полишаючи своїх зусиль і надій щодо захисту прав українських моряків, Ніна Карпачова звернулася з листом до Комісара Ради Європи з прав людини пана Альваро Хіль Роблеса. У своєму листі Ніна Карпачова, розповівши про поневіряння співвітчизників, висловила на адресу Комісара з прав людини прохання приділити увагу цій справі і в рамках його високих повноважень сприяти передачі кримінального провадження стосовно наших моряків правоохоронним органам України. Уповноважений запевнила свого європейського колегу, що в разі необхідності готова надати будь-які додаткові матеріали та роз’яснення.
     Джерело: Прес-служба Уповноваженого


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю