Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Мешканці „Теремків” не хочуть дихати отруєним повітрям

17 червня, 2004 р.

    *** 22 червня 2004 року в Шевченківському районному суді м. Києва відбудеться розгляд справи за скаргою мешканців мікрорайону „Теремки-II” до Комунальної корпорації „Київавтодор”. Предметом судового розгляду є будівництво автомагістралі, що, як говорять представники екологічної організації "МАМА-86", здійснювалось із порушенням санітарних та будівельних норм та прав мешканців.
    
    Як повідомили представники Всеукраїнської екологічної громадської організації „МАМА-86”, у серпні-вересні 2003 року на замовлення „Київавтодор”, відповідно до проекту ВАТ „Київпроекту”, було розпочато будівництво автомагістралі на відрізку “Амурська площа - Велика Окружна дорога” по вулицям Трутенка - Вільямса - Смолича - Крейсера “Аврора” у м. Києві.
    
    Недотримання норм при будівництві автомагістралі, повідомила „МАМА-86”, призвело до затоплення навесні 2004 року приватних земельних ділянок мешканців селища Жуляни, оскільки природний водовідвід був засипаний будівельниками, а нова дренажна система ще не була побудована.
    
    Мешканці вимагають визнати будівництво незаконним і зобов’язати директора АТ „Київпроект”, генерального директора КК „Київавтодор” розпочати роботу по приведенню зазначеної земельної ділянки в попередній до початку будівництва стан на ділянці, де вже розпочато будівництво.
    
    Нежважаючі на те, що Шевченківській районний суд у м. Києві у своїх рішеннях зобов’язав „Київавтодор” та „Київпроект” встановити на відрізку “Амурська площа - Велика Окружна дорога” захисні огорожі для припинення руху автотранспорту та припинити будівництво автомагістралі до вирішення спірного питання у суді, ці рішення досі не були виконані.
    
    Більше того, „Київавтодор”, добудував автомагістраль, існування та експлуатація якої в тому вигляді, що вже збудована може призвести до погіршення екологічної ситуації у мікрорайоні.
    
    У представництві МАМА-86 говорять, що будівництво було розпочато без отримання “Київавтодор”:
    
    а) позитивного висновку державної екологічної експертизи щодо робочого проекту. Позитивний висновок державної екологічної експертизи був виданий лише 9 лютого 2004 року, але вже з 6 квітня 2004 року його дія була призупинена Державним Управлінням екології та природних ресурсів у м. Києві до вирішення спірних питань з громадськістю.
    
    б) позитивного висновку комплексної державної експертизи щодо робочого проекту. Зокрема, дії „Київавтодор” порушують положення Закону України „Про архітектурну діяльність” та Закону України „Про планування та забудову територій”.
    
    Допомога громадянам у складенні скарг до суду спочатку була надана громадською організацією „ЕкоПраво-Київ”. Юридична допомога, включаючи представництво інтересів громадян у суді, з травня 2004 року до цього часу здійснюється безкоштовно Всеукраїнською екологічною громадською організацією(ВЕГО) "МАМА-86”, представники якої з січня 2001 року в рамках діяльності гарячої лінії „Екотелефон” надають безкоштовну юридичну допомогу громадянам з питань екологічного права.
    
    Джерело: Сивик ЮА


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю