Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОЛІТИКУ СУСІДСТВА

17 червня, 2004 р.

    *** На самміті ЄС у Брюсселі 17-18 червня Європейська Рада підтримала нову політику сусідства, у рамках якої буде визначено орієнтири щодо співпраці ЄС зі своїми сусідами на сході та півдні одразу після останнього значного та успішного розширення ЄС у травні цього року. У цьому безкоштовному для трансляції інформаційному відео матеріалі розповідається про Україну, як сусіда на сході, та Марокко, як сусіда на півдні, а також про те, що політика сусідства означає для цих країн.
    
    У відео ролику про Україну ви відвідаєте пункт перетину українсько-польського кордону, щоб побачити, як розширення вплинуло на пересування українських громадян через кордон, та дізнатися про проблеми, що стоять перед українцями, які живуть у прикордонних регіонах. Чи досі стали довшими черги? Чи нова Європа руйнує місцеві транскордонні торгові зв’язки? У ролику також розповідається про спеціальний проект для жінок, заснований поблизу польського кордону у м. Самбір. Діяльність проекту спрямовано на розвиток підприємництва на місцевому рівні. Також у цьому матеріалі дивіться інтерв’ю із заступником Міністра закордонних справ України на тему відносин України з Європейським Союзом.
    
    У ролику про Марокко, найближчого південного сусіда ЄС, йдеться про те, як ЄС і Марокко працюють над поступовим впровадженням таких спільних цінностей, як рівність прав чоловіка та жінки. У матеріалі розповідається про Фатіму Демнаті, одну з 450 жінок, які приймають участь у проекті ЄС, спрямованому на розвиток підприємницької діяльності. Громадянам Марокко було запропоновано безвідсоткові кредити на купівлю засобів виробництва, насіння, худоби, що стало справжньою підмогою цій матері десяти дітей. Важливість сільськогосподарського сектору для відносин між Марокко та Європейським Союзом відображається у світлі потенційного зростання торгівлі завдяки розвитку нового порту у Гібралтарській протоці.
    
    Європейська політика сусідства відкрита для всіх сусідніх країн, які здійснюють політичні, правові та економічні реформи у відповідності до стандартів ЄС. У рамках цієї політики сусідства не пропонується членства в ЄС. Вона спрямована на впровадження низки ініціатив, розширене співробітництво і, нарешті, забезпечення доступу до спільного ринку.
    
    Цей інформаційний випуск буде показано 17 червня через супутниковий зв’язок. Його також можна отримати на відеокасетах.
    ________________________
    Матеріал надається безкоштовно і без обмежень у відношенні авторських прав. Якщо ви хочете отримати ці ролики (через супутник чи на касетах) або іншу більш детальну інформацію, просто направте відповідь на це електронне повідомлення або зайдіть на веб-сторінку: www.esras.com/news
    
    Очікується, що на самміті 17-18 червня буде також зроблено подальші рекомендації відносно офіційної заявки Хорватії про її вступ до ЄС. У нашому архіві є безкоштовний відео матеріал, підготовлений у березні 2004 року, про сучасні питання, які стосуються заявки Хорватії про вступ до ЄС. Для отримання більш детальної інформації направте відповідь на це електронне повідомлення або зайдіть на веб-сторінку: www.esras.com/news.
    
    Всі відео матеріали є 20-хвилинними роликами, записаними англійською, французькою, іспанською, арабською та російською мовами. Також пропонуються переклади текстів, що використовуються у цих відео матеріалах, англійською, італьською та португальською мовами.
    Вироблено „Esras Films” на замовлення Європейської Комісії.


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю