Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Більшість вважає, що події в Україні розвиваються в неправильному напрямку

23 червня, 2004 р.

    За даними загальнонаціонального соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова, 55,7% громадян України вважають, що в цілому події в Україні розвиваються в неправильному напрямку. Протилежної думки дотримуються 20,3%. 24% не змогли визначитися з відповіддю.
    
    Частка тих, хто вважає напрямок правильним, переважає серед молоді. Вона меншою мірою, ніж старші покоління, обтяжена соціальними проблемами і має багато можливостей для самореалізації, якщо не в Україні, то за кордоном. Але навіть у найоптимістичнішій віковій групі (18-29 років) число песимістів (49,3%) вдвічі переважає число оптимістів (24,4%). Тих, хто не змогли дати відповідь, в цій групі 26,2%.
    
    Також помітна різниця в оцінці громадянами розвитку подій залежно від того, до якого соціального класу вони себе відносять. Чим вище соціальний клас – тим більша частка респондентів має оптимістичний погляд на розвиток подій, оскільки саме при цій владі і значною мірою завдяки створеній нею економічній системі вони змогли досягти свого високого статусу.
    
    Але навіть серед представників вищого та середнього класів число песимістів удвічі перевищує число оптимістів: серед осіб з доходами вище середнього та високими їх 53,6%, тоді як оптимістів – 33,9%; серед осіб з середніми доходами – відповідно 51,2% і 25,5%.
    
    Така картина, на думку директора політико-правових програм Центру Разумкова Ігоря Жданова, показує фактичну недовіру громадян до курсу, яким веде Україну діюча влада. Те, що навіть представники заможних верств населення, у своїй більшості хотіли б змінити “правила гри”, свідчить про те, що влада не має значної соціальної підтримки.
    
    Під час загальнонаціонального дослідження, яке проходило з 22 по 30 квітня 2004 року, було опитано 2005 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки становить 2,2%.
    
    Джерело: Портал "Громадський простір" (http://www.civicua.org)


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю