Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Більшість вважає, що події в Україні розвиваються в неправильному напрямку

23 червня, 2004 р.

    За даними загальнонаціонального соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова, 55,7% громадян України вважають, що в цілому події в Україні розвиваються в неправильному напрямку. Протилежної думки дотримуються 20,3%. 24% не змогли визначитися з відповіддю.
    
    Частка тих, хто вважає напрямок правильним, переважає серед молоді. Вона меншою мірою, ніж старші покоління, обтяжена соціальними проблемами і має багато можливостей для самореалізації, якщо не в Україні, то за кордоном. Але навіть у найоптимістичнішій віковій групі (18-29 років) число песимістів (49,3%) вдвічі переважає число оптимістів (24,4%). Тих, хто не змогли дати відповідь, в цій групі 26,2%.
    
    Також помітна різниця в оцінці громадянами розвитку подій залежно від того, до якого соціального класу вони себе відносять. Чим вище соціальний клас – тим більша частка респондентів має оптимістичний погляд на розвиток подій, оскільки саме при цій владі і значною мірою завдяки створеній нею економічній системі вони змогли досягти свого високого статусу.
    
    Але навіть серед представників вищого та середнього класів число песимістів удвічі перевищує число оптимістів: серед осіб з доходами вище середнього та високими їх 53,6%, тоді як оптимістів – 33,9%; серед осіб з середніми доходами – відповідно 51,2% і 25,5%.
    
    Така картина, на думку директора політико-правових програм Центру Разумкова Ігоря Жданова, показує фактичну недовіру громадян до курсу, яким веде Україну діюча влада. Те, що навіть представники заможних верств населення, у своїй більшості хотіли б змінити “правила гри”, свідчить про те, що влада не має значної соціальної підтримки.
    
    Під час загальнонаціонального дослідження, яке проходило з 22 по 30 квітня 2004 року, було опитано 2005 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки становить 2,2%.
    
    Джерело: Портал "Громадський простір" (http://www.civicua.org)


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю