Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Виборче законодавство та виборчий процес в Україні - 2004

2 липня, 2004 р.

    *** 1 липня 2004 року Інститут виборчого права та Портал “Громадський простір” розпочали реалізацію спільного Інтернет-проекту “Виборче законодавство та виборчий процес в Україні” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
    
    За останній час виборче законодавство зазнало суттєвих змін, і виборцям, кандидатам, спостерігачам, членам виборчих комісій та представникам політичних партій часто важко розібратися у деталях правового регулювання. Нещодавно Верховна Рада схвалила нову редакцію Закону “Про вибори Президента України”, Закону України “Про Центральну виборчу комісію України”, також було прийнято в першому читанні законопроекти “Про державний реєстр виборців” та «Про гарантії виборчих прав громадян». Усі ці нововведення потребують кваліфікованого роз’яснення з боку фахівців з виборчого права.
    
    Відтепер з появою в Інтернеті веб-сайту http://www.elections.civicua.org кожен виборець України матиме можливість оперативно отримати кваліфіковані відповіді на практичні питання щодо різних аспектів застосування виборчого законодавства та перебігу виборчого процесу в Україні.
    
    Інтернет-проект “Виборче законодавство та виборчий процес в Україні – 2004” поєднав потужні технологічні та інформаційні можливості Порталу “Громадський простір”, об’єднаного Інтернет-ресурсу неурядових організацій України, та багаторічний фаховий досвід Інституту виборчого права, експерти якого спеціалізуються на розробці законопроектів та навчальних програм з виборчої тематики.
    
    За допомогою веб-сайту http://www.elections.civicua.org всі громадяни України – як у межах країни, так і закордоном – матимуть змогу отримати оперативні та безкоштовні он-лайн консультації з виборчого права, останні оновлення в законодавстві, ознайомитися з новими тематичними аналітичними та оглядовими матеріалами, а також бути в курсі запланованих семінарів, конференцій та інших заходів з виборчої тематики.
    
    “Особливістю проекту є відкритість та оперативне отримання інформації за допомоги новітніх інформаційних технологій. Проект надасть можливість членам виборчих комісій та спостерігачам підвищити свій професійний рівень. Але найголовніше, що виборці, які хочуть реалізовувати свої права під час президентських виборів 2004 року, отримають правову інформацію, яка надасть їм можливість зробити свій свідомий вибір,” – вважає Олеся Архипська, директор Інформаційної програми Міжнародного фонду “Відродження”.
    
    “Ми сподіваємось, що ефективна робота цього Інтернет-ресурсу сприятиме тому, що вільне волевиявлення пересічних виборців та непохитне дотримання виборчого законодавства будуть визнані головною цінністю виборчого процесу 2004 року,” – зазначає Президент Інституту виборчого права Юрій Ключковський.
    
    
    Інститут виборчого права (http://www.eli.org.ua) – неприбуткова громадська організація, створена у 2001 році. Інститут об'єднує науковців та експертів-практиків у галузі виборчого права та виборчого процесу. Інститут має значний досвід у розробці законодавчих документів з виборчого права. Зокрема, фахівці Інституту розробили проект Закону України “Про гарантії виборчих прав громадян”, а також брали активну участь у розробці Закону “Про вибори Президента України”. Програми та методики для навчання активістів політичних партій, членів виборчих комісій, спостерігачів, які розробив Інститут, успішно використовуються під час проведення навчальних семінарів.
    
    Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org) – це багатофункціональний Інтернет-ресурс, що пропонує широкий спектр інтерактивних послуг для підвищення ефективності роботи неурядових (неприбуткових) організацій (НУО) України та сприяє ефективній співпраці як між НУО, так і взаємодії громадських організацій з органами влади на регіональному та національному рівнях. Проект Портал “Громадський простір” здійснюється за підтримки Інформаційної програми Міжнародного фонду “Відродження” (http://www.irf.kiev.ua).
    
    Контакти:
    Віталій Яринич
    Телефон: (044) 296-9493
    Електронна пошта: elections@civicua.org


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю