Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЗАХИСТ ПРАВ ТА ІНТЕРЕСІВ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЖИВУТЬ З ВІЛ

30 липня, 2004 р.

    Міжнародний благодійний фонд “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні” оголошує конкурс проектів “Захист прав та інтересів людей, які живуть з ВІЛ”.
    
    Конкурс проводиться в рамках проекту “Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні”, який фінансується Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД за кошти Глобального фонду боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією.
    
    За даними українських та міжнародних експертів кількість ВІЛ-інфікованих людей в Україні складає сьогодні більше одного відсотка дорослого населення, і цей показник зростає загрозливими темпами. Без скоординованої відповіді на епідемію кількість випадків ВІЛ-інфекції може зрости в 2010 році до 1 млн. 440 тис.
    
    Брак точної та правдивої інформації щодо ВІЛ/СНІД та політизація питання за часів СРСР сприяли формуванню нетолерантного ставлення та дискримінації людей, які інфікувалися ВІЛ. Питання щодо порушення права про надання медичної допомоги, порушення анонімності, незаконне звільнення з роботи, питання оформлення субсидій та соціальної дискримінації є дуже актуальними для людей, які живуть з ВІЛ в Україні. У той же час доведено, що захист прав ВІЛ-позитивних осіб та формування дружнього ставлення до них суспільства сприяє не тільки покращенню якості життя людей з ВІЛ, а й припиненню епідемії ВІЛ/СНІД. Отже, ефективним механізмом роботи має стати надання технічної та фінансової допомоги організаціям, які мають досвід роботи з адвокації і прагнуть зробити свій внесок у розв’язання питань стигми, дискримінації та порушення прав ВІЛ-позитивних людей.
    
    Для підтримки України у протистоянні епідемії ВІЛ/СНІД, Глобальний фонд боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією (ГФ) надав Україні грант для вагомого збільшення програмної діяльності з метою подолання епідемії. Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні, як тимчасовий головний реципієнт гранту ГФ, запрошує неприбуткові організації з досвідом роботи у галузі захисту прав людини до участі в конкурсі проектів із захисту прав та інтересів людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ).
    
    Предметом конкурсу є проекти, що охоплюють діяльність із захисту прав та інтересів ЛЖВ.
    
    Метою конкурсу є сприяння підвищенню якості життя ЛЖВ, формуванню толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, та припиненню епідемії ВІЛ/СНІД в Україні.
    
    Умови участі у конкурсі
    До участі запрошуються неурядові організації, що відповідають наступним критеріям:
    - досвід у галузі захисту прав та інтересів та впливу на національну або місцеву політику в Україні;
    - відсутність упередженого ставлення до представників уразливих до ВІЛ груп та людей, які живуть з ВІЛ, та готовність тісно співпрацювати з ЛЖВ упродовж роботи проекту;
    - досвід роботи у галузі ВІЛ/СНІД береться до уваги, але не є основним чинником у процесі відбору.
    
    Організація-переможець (або коаліція з декількох організацій) проводитиме заходи із захисту прав та інтересів ВІЛ-позитивних осіб. Очікується, що результати проекту вплинуть на ставлення та політику щодо ЛЖВ на національному рівні, хоча проект може відбуватися в одному чи кількох сусідніх регіонах України. Важливо, щоб діяльність проекту базувалася на інформації, яку збирає, починаючи з липня 2004 року, Всеукраїнська мережа ЛЖВ чи інші ВІЛ-сервісні організації щодо дотримання прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. Організатор конкурсу заохочує подавати проекти, які містять інноваційні та обґрунтовані підходи до вирішення питання щодо порушення прав ЛЖВ.
    
    Вимоги до проекту
    Запитувані проекти мають відповідати наступним критеріям:
    1. Відповідність проекту аплікаційній формі.
    2. Реалістичність та досяжність запропонованих планів.
    3. Наявність у організації підтвердженої спроможності для здійснення запропонованої діяльності.
    4. Участь ЛЖВ у розробці та реалізації планів заходів.
    5. Координація заходів з подібною діяльністю, яку проводять інші організації.
    
    Проект має привести до конкретних результатів, серед яких можуть бути нормативні акти, створення прецедентів застосування права, публікації та рекомендації, трансформація системи медичної та соціальної допомоги людям, які живуть з ВІЛ.
    
    Загальна тривалість проекту – 6 місяців, починаючи з вересня 2004 року.
    
    До участі в конкурі допускаються лише ті проекти, які повністю відповідають умовам конкурсу. Відповідність поданих планів та аплікаційних форм умовам конкурсу обрана організатором конкурсу група експертів визначає на власний розсуд.
    
    Учасники конкурсу погоджуються з тим, що організатор конкурсу не повертає матеріали, подані на будь-якій стадії проведення конкурсу без спеціальної вимоги учасника, викладеної в письмовій формі та належним чином надісланої організатору конкурсу.
    
    У результаті конкурсу проектів обрана організатором конкурсу група експертів відбере на власний розсуд один найбільш ефективний, обґрунтований та реалістичний проект відповідно до предмету і мети конкурсу та критеріїв, викладених вище.
    
    Організація-переможець (або коаліція організацій) отримає фінансову підтримку у розмірі до 30.000 доларів США (в залежності від оцінки проекту експертною групою), а також консультативну та методичну допомогу з питань ВІЛ/СНІД. Відповідальність організатора конкурсу не виходить за межі винагороди, визначеної умовами конкурсу.
    
    Для участі у конкурсі необхідно подати проектну заявку з бюджетом та додатками, складені за відповідними формами.
    
    Проектна заявка надсилається в одному примірнику українською або російською мовою за адресою: 03150, м. Київ, вул. Димитрова, 5, корпус 10а, 6 поверх, Міжнародний благодійний фонд “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні” з поміткою “Конкурс з захисту прав ЛЖВ”; а також електронною поштою на адресу deshko@aidsalliance.org.ua.
    
    Організатор конкурсу не несе відповідальності за роботу пошти України, за будь-які поштові помилки, внаслідок яких матеріали (аплікаційна форма та будь-які інші документи, необхідні для участі у конкурсі) учасників конкурсу не надійшли/надійшли із запізненням, були загублені чи пошкоджені; за роботу операторів зв’язку; у випадку виникнення форс-мажорних обставин. Організатор конкурсу не несе відповідальності за неможливість контакту з учасником конкурсу, якщо будь-яка інформація про учасника конкурсу повідомлена неправильно. Учасник несе особисту відповідальність за достовірність наданої ним інформації. У випадку виникнення ситуації, що припускає неоднозначне тлумачення умов конкурсу, та/або питань, неврегульованих умовами конкурсу, остаточне рішення приймається організатором конкурсу. Рішення організатора конкурсу є остаточним та оскарженню не підлягає.
    
    Останній термін подання проектних заявок – 25 серпня 2004 року (за поштовим штемпелем).
    
    За додатковими консультаціями звертайтесь, будь ласка, в офіс Міжнародного благодійного фонду “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні” за тел.: (044) 490 5485, 490 5486, 490 5487; факс: (044) 490 5489. Контактна особа - Тетяна Дешко, фахівець з питань адвокації відділу інформації, освіти та адвокації.
    
    Аплікаційну форму розміщено на Інтернет-сайті Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні http://www.aidsalliance.org.ua та Ресурсного центру “Гурт” http://www.gurt.org.ua.
    
    Просимо звернути увагу
    - Проекти оцінюватимуться експертами за критеріями розділів “Умови участі у конкурсі” та “Вимоги до проекту”.
    - Проектні пропозиції, які надійдуть до МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні” після зазначеного в оголошенні терміну, не розглядатимуться.
    - Гранти не будуть надаватися прибутковим організаціям, політичним партіям та фізичним особам.
    - Подані на конкурс матеріали не рецензуються.
    - Переможець конкурсу буде повідомлений про його результати письмово не пізніше 6 вересня 2004 року.
    - Причини відмови у підтримці проекту не повідомляються та не обґрунтовуються.
    
    КОНТАКТИ:
    Тетяна Дешко
    Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні
    03150, м. Київ, вул. Димитрова, 5, корпус 10а, 6 поверх
    Тел.: (044) 490 5485, 490 5486, 490 5487
    Факс: (044) 490 5489
    Електронна пошта: deshko@aidsalliance.org.ua
    Інтернет-сайт: http://www.aidsalliance.org.ua
    Повідомлення передруковано із бюлетеня РЦ „ГУРТ”
    # 29 (217), 29 липня 2004


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю